mikäli tarve vaatii ja palvelujen turvaaminen.
Ja mikäpä siinä on nostaessa kun Kalliomäkikin niin tekisi?
Veroäyrin hintaa pitää
4
94
Vastaukset
- Seppo Ilmarinen
Kuten Kalliomäki totesi veroäyrin hinta nousee joka tapauksessa. Kuntien verotulot tippuvat, joten mistäpä sitä rahaa kuntiin saadaan, kun valtio jakaa rahat kevennyksenä etupäässä porvareille ja mahdollisesti myös pankeille jahka ne kerkiävät miettimään, miten käyttää luvatut miljardit heitä, siis pankkeja, hyödyttävällä tavalla.
Ja kuten totesin energian hinta uhkaa nousta useita kymmeniä prosentteja. Ruuan hinta jatkaa nousemistaan. Ruuan hintaankin on ennustettu käsittämättömiä korotuksia. Nettiyhteyksienkin hinnat ovat nousseet, ties mistä syystä, vaikka systeemit eivät edes kaikistellen toimi. Maaseudulta on viety puhelinlinjat, ostosmatkat ovat kymmeniä kilometrejä, pankkeja ei ole missään, tallettamansa rahan saa ostaa pankista, jos ilmenee käteisen tarvetta.
Summa summarum, se mitä kapitalismi on tähän mennessä saanut aikaan on lisääntynyt nyhtäminen, ihmisten kuppaaminen, suomeksi sanottuna ryöstäminen, marxilaisittain riistäminen. Ja tämä vain kiihtyy.- Totisesti.
..ei pidä yhtä oikean totuuden kanssa kuten tiedämme punikki totuus on sitten ihan eri asia.
- Seppo Ilmarinen
Totisesti. kirjoitti:
..ei pidä yhtä oikean totuuden kanssa kuten tiedämme punikki totuus on sitten ihan eri asia.
Jotta et itse sortuisi totuuden vääristelyyn, niin laitapa totuus näkösälle.
- Aiemmin söivät enemmän,kuin...
Keskustalaisissa kunnissa ottivat syömävelkaa takavuosina,tulevien sukupolvien laskuun.Nyt on kansalaisten silmät aukeamassa ja suuntaus näkyy puolueiden kannatuslukemissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1084731Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293463No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452400- 501528
- 361453
- 381266
- 141172
- 1641060
- 271058
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv181015