Anteeks rakas ystäväni ku olin sinun tukenasi koko viime talven...
Anteeks ku en antanut sinun tehdä itsemurhaa...
Anteeks ku kuuntelin sinun itkuas...
Anteeks ku yritin piristää sua...
Anteeks ku tein kaikkeni sun etees...
Anteeks ku yritin lohduttaa sua...
Anteeks ku sain nostettua sut jaloilles...
Anteeks ku jouduit kiittelemään mua tuesta...
Anteeks ku joudut nyt sitte katkasemaan välit muhun kokonaan! ja ANTEEKS vitusti että mulla menee huonosti! ja anteeks että oon koskaan ollu sun elämässäs!!! ja anteeks jos mua ei joku päivä oo enää ollenkaan!!!
mut hei! mitäs vittua sä mun anteekspyynnöstä välittäsit anyway!! ku et välitä enää ollenkaan....
Tää kaikki on sulle J.H!!!!!!
osat vaihtui...
2
514
Vastaukset
- ohilukija:)
Auttaa jaksaa vain silloin, kun se tulee sydämestä. Ei palkinnon toiveesta ja takaisinmaksun syytöksistä rakenneta yhtään mitään. Pyyteettömyys on rakkaudessakin sydämen asia. Kannattaa opetella.
On aikoja kun menee päin seiniä, silloin ystävä ja kuuntelija vierellä on harvinaisuus. Vuorotuki ei välttämättä toimi toisin päin saman parin kohdalla. Onko toisella edes voimia siihen?Ymmärrän pahan mielesi. Silti toivon, että annat arvon myös itsellesi, sillä olithan tukija, kuuntelija, auttaja...todellinen kanssakulkija silloin, kun sinua tarvittiin. Älä uhkaa ja kiristä omalla pahoinvoinnillasi toista olemaan ystäväsi.
Autettu saattaa haluta loitota hetkeksi etäämmälle, saada repäistyksi itsensä irti siitä syvyydestä missä kahlasi, ikävistä muistoista....siispä anna aikaa.
Hyvää vointia sinulle:)- lost
en todellakaan yritä kiristää omalla pahalla ololla tai itsemurhalla. en halua tältä ihmiseltä enää yhtään mitään! kerroin vaan miltä musta tuntuu... tässä tapauksessa rakkaus tai minkäänlainen välittäminen ei toimi toisinpäin. minä olin aina paikalla ku mua tarvittiin mut nyt ku mä tarviisin kuuntelijaa niin hän katkaisi välit kokonaan ja lopullisesti! ei halua olla enää koskaan missään tekemisissä kanssani... sad but true! ei ole enää muuta ku kyyneleet... ja elämä! kiitos sulle viestistäsi! =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1353353IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl662349Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1762274Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al822134- 1471544
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1051236Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden71172Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241056- 111967
- 100966