Sori!

Sunnuntai saarnat jää saarnaamatta.
Takariviläiset on lakossa ja tyhjässä kirkossa on turhaa saarnata.

Minä lähden treenamaan joululauluja kuorotyttöjen kans.

Parannusta teille kaikille ja saarnat alkaa heti kun lakko on ohi.

Terv

Huuhaan palstan Pappi
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sano perässä..
Hai, mai neim is pappi änd ai äm ö alkoholik.. ;D
Eiks helpottanutki..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pappi kirjoitti:

Sunnuntai saarnat jää saarnaamatta.
Takariviläiset on lakossa ja tyhjässä kirkossa on turhaa saarnata.

Minä lähden treenamaan joululauluja kuorotyttöjen kans.

Parannusta teille kaikille ja saarnat alkaa heti kun lakko on ohi.

Terv

Huuhaan palstan Pappi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu