saa silloin kun antaa naiselle ilon. Se tapahtuu siten, että ei käyttäydy kuin kovissa pornovideoissa, joissa naisen herkkiä sisuskaluja survotaan.
Nainen saa parhaan orgasmin silloi, kun hän on rento ja mies avaa hänet luottamuksella ja hienovaraisuudella. Silloin syvältä kumpuaa ilo ja nauru, jota mikään ähellys ja huohotus ei korvaa. Keho ja mieli vapautuu, toisin kuin teollisen seksin turhauttavassa jyystämisessä.
Seksiaddikti! Oletko huomannut, ettei teollinen seksi auta, vaan lisää turhautumista, addiktoitumista ja rahan menoa - se ei vapauta pätkääkään.
Prostituoituparat, jotka joutuvat ottamaan kuiville kalvoille vierailta ihmisiä, vaikka kuinka olisi kostuketta, ei se auta nirhaumiin.
Haluan tuoda naisen näkökulman seksiin, koska kaupallinen seksiteollisuus on täynnä vääristäviä kuvia naisen nautinnosta.
Nainen saa parhaan orgasmin silloi, kun hän on rento ja mies avaa hänet luottamuksella ja hienovaraisuudella. Silloin syvältä kumpuaa ilo ja nauru, jota mikään ähellys ja huohotus ei korvaa. Keho ja mieli vapautuu, toisin kuin teollisen seksin turhauttavassa jyystämisessä.
Seksiaddikti! Oletko huomannut, ettei teollinen seksi auta, vaan lisää turhautumista, addiktoitumista ja rahan menoa - se ei vapauta pätkääkään.
Prostituoituparat, jotka joutuvat ottamaan kuiville kalvoille vierailta ihmisiä, vaikka kuinka olisi kostuketta, ei se auta nirhaumiin.
Haluan tuoda naisen näkökulman seksiin, koska kaupallinen seksiteollisuus on täynnä vääristäviä kuvia naisen nautinnosta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oletko mahdollisesti ollut tekemässä pornofilmiä?
Minä olen, ja hauskaa ja nautittavaa on ollut joka kerta.
"Prostituoituparat, jotka joutuvat ottamaan kuiville kalvoille vierailta ihmisiä, vaikka kuinka olisi kostuketta, ei se auta nirhaumiin."
Mistä olet tuon kokemuksen hankkinut?
perustuvat soolo-seksiin erillaisten kurkkujen kanssa, joiden nirhautumista hän puhuu, yleistäen sen tyypilliseen feministiseen tapaansa prostituutioon.
Mulla on 20 vuotta seksielämää takana. On ollut suomalaisia ja ulkomaalaisia miehiä, joten en voi sanoa, ettei kokemusta olisi monenmoisesta seksistä.
Kokemuksesta tiedän, millainen orgasmi on ollut paras ja syvästi nautinnollisin. Olen kyllästynyt seksiteollisuuden vääristävään kuvaan seksistä: ehkä raju-otteisuus sopii miehille, mutta itse sanoisin, että nautinto on ollut suurin ihan muunlaisten miesten käsissä. Sellaisten erityisesti, joilla on hiukka käsitystä tantrisista menetelmistä, enkä puhu mistään kaupallisista tantraseksi-kursseista, joille en lähtisi kirveelläkään 'yhtymään johonkin tuntemattomaan mieheen muiden ihmisten läsnäollessa...'. Ne eivät ole tantraa, mikä vaatii henkisen asenteen.
Kuivuus-ongelmat prostituioitujen keskuudessa (kuten voi monen muunkin naisen kohdalla olla, kun olosuhteet ovat turvattomat ja kumppani ei-luotettava) tuli ilmi jo vuosi sitten täällä käydyissä keskusteluissa. Sanoivat, että käyttävät liukastusvoiteita. Kaikkihan on teatteria, jos ette miehet vieläkään ole tajunneet?
Oletko näytellyt pornofilmissä. Oletko toiminut prostuna?
Ellet ole, niin älä silloin puhu "kokemuksen rintaäänellä" asiasta josta et tiedä yhtään mitään.
Tiedän ihan tasan 2 asiaa:
'teollinen seksi' on rynkyttämistä, hinkkausta, jyystämistä, joissa ei ole nautintoa tai hekumaa. Se on kuollutta. Turhauttavaa. Turhaumia purkamaan tarkoitettu, mutta ei siinä onnistu. Jännittynytm, traumatisoitunut ja pelokas keho kaipaa kiihoketta, joka vain jatkuu, koska on siihen lapsesta asti tottunut (siis kehon kiihtymis/jännitys-tilaan).
'todellinen tuli-seksi', joka lähtee ihmisen sisältä on kokonaisvaltaista ja tyydyttävää. Siinä koko ihminen aukeaa: niin henkisesti, rakkauden & ilon tasolla - kuin myös fyysisen laukeamisen tasolla. Tuo vaatii sitä sisäistä vetovoimaa kohteeseen, sisäistä tulta, kuin myös turvaa ja luottamusta - näitä ominaisuuksia teollinen seksi ei sisällä, koska on kyse suorittamis-seksistä, kuin urheilusta, mekaanisesta aerobicistä.
... kokemuksen rintaäänellä lehmä, joka käy omien sanojensa mukaan panettamassa itseään aurinkorannoilla, kun suomalaismies ei "sytytä".
Mä olen ollut tasan 2 krt rantalomalla: 16-v ja 17.v., kun mua ei se tylsyys kiinnosta. Mua kiinnostaa miehessä henkinen puoli, joten mua tuskin mitkään playboyt kiinnostaa. Puhuin 'sielun kumppanietsa' - merkkaakohan se sulle yhtään mitään? Siis henkinen yhteys? Jos mä täällä vastustan huoraamista, niin minkä logiikan mukaan mua aurinkorantojen poikahuorat kiinnostaisi? Sun oma haave nyt lipsahti?
Aika harva länsimaissa elävä mies tai nainen kuules luulee enään seksin olevan täysin sitä mitä seksileffoissa näytetään. Suurin osa tietää että ne leffat on fantasioita ja tehty kiihoittamaan jne.Toki sieltä saa myös hyviä ihan tepsiviä vinkkejä omaan seksielämäänsä, mutta ei kukaan odota elämänsä menevän kuten seksileffoissa. Ne jotka tarvitsevat lisäksi muita naisia oman naisensa lisäksi, suotakoot se heille, usein he vain helpottavat suuria halujaan, eikä se ole pois omalta naiselta. Aikuisia tässä kaikki ollaan. Niin ostajat kuin myyjätkin, tuolklaiset kuin sinä tekee kärpäsestä härkäsen. Keskittyisit omaan elämääsi muiden kyttäämisen sijasta.
Kyllä normaalin ihmisen pitäisi pystyä erottamaan tosielämä fiktiivisistä elokuvista, muistakin kuin pornofilmeistä.
Joillekin pornofilmit ovat vain hyökkäyksen kohde omista henkiläkohtaisista ahdistuneisuussyistä.
Miksi eivät myös pauhaa, että vaikkapa Disneyn filmit eivät anna todellista kuvaa oikeasta elämästä (oikea elämä tietysti ymmärrettynä heidän tavallaan)?