Pekka Puska

" Tupakoivat, paljon alkoholia käyttävät ja lihavat" Siinä meillä oikein rasisti. Huraa, Uraa!
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...ylin ryhmä on se mikä leipätyökseen pohdiskelee lakupiippujen vaarallisuutta!

Niin ja lakupapereidenkin. Kyllä lakritsin keksijä kääntyilee haudassaan kun ei tietänyt kuinka saatanalliseksi makeinen muuttuu 2000-luvun Suomessa!

Äänestä

Kyllä se valitettava tosiasia on, minkä Puskakin totesi.
Olen nähnyt tapauksen, että mies otti jonotuslapun terveyskeskuksessa ja meni hengästyneenä välillä ulos tupakalle. Että tämmöistä se todellisuus on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä alempi väestöryhmä? kirjoitti:

" Tupakoivat, paljon alkoholia käyttävät ja lihavat" Siinä meillä oikein rasisti. Huraa, Uraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu