eikä ympäri, joku ei suojellut tätä lasta joka oli alaikäinen. Joku laiminlöi. Kuka?
Nora antoi ehkä tällä teolla viestin myös jälkeenjääville.
Opitaanko mitään? Oppiko kiusaajat nyt jotain? Oppiko äiti ja koulun aikuiset? Jälkkäri-istunnon antaja- miettiikö että se ei ehkä ollut tämän kohdalla nyt viisasta.
Vasta totuutta silmiin katsominen käynnistää surutyön, siihen saakka vain näytellään sitä surua.
Antakaa itsellenne mahdollisuus tutustua Noraan edes nyt, että voisitte vapautua.
14 v kuolema näin ON JONKUN VASTUULLA!
12
540
Vastaukset
- yksikään sielu
ennekuin on tilit selvät itsellenne. Tämän tytön elämä oli arvokas, liian arvokas siihen että valehdellaan hiljaiseksi asiat.
- san tarmi
keripukkiko?
- ironmikéss
Finninaama vain veti kossua nassuunsa ja popsia rouskutti mielialalääkkeitä kyytipojaksi.
- sika...
ironmikéss kirjoitti:
Finninaama vain veti kossua nassuunsa ja popsia rouskutti mielialalääkkeitä kyytipojaksi.
Kukaan mieleltään terve ihminen ei suhtaudu asiaan tuolla tavalla.
- Jooseppi-1
puolen litran viinapullon. Viinapullon antaja on yksi vastuullinen.
- antaja sai
palkkion "kiltiltä tytöltä" ??
- korkeathanget
kotoa 80 % viinaa. Miksi kotona on edes 80 % viinaa tarjolla ?? Sehän on myrkkyä jo aikuiselle ihmiselle saati nuorelle.
Norahan veti koko pullon ja vielä ilman blandista.
Puheiden mukaan Noran äiti oli yksinhuoltaja ja viinaan menevä, joten ei syyllistä kovinkaan kaukaa tarvitse etsiä. - blandista?
korkeathanget kirjoitti:
kotoa 80 % viinaa. Miksi kotona on edes 80 % viinaa tarjolla ?? Sehän on myrkkyä jo aikuiselle ihmiselle saati nuorelle.
Norahan veti koko pullon ja vielä ilman blandista.
Puheiden mukaan Noran äiti oli yksinhuoltaja ja viinaan menevä, joten ei syyllistä kovinkaan kaukaa tarvitse etsiä.Ei bladis auta yhtään mitään. Ei muuta kuin, helpottaa juomista. En jaksa uskoa, että 14v tyttö voi juoda 80% raakana, mutta tulos on sama=kuolema. Tuo määrä nopeasti juotuna tapaa aikamiehenkin.
- valinta?
blandista? kirjoitti:
Ei bladis auta yhtään mitään. Ei muuta kuin, helpottaa juomista. En jaksa uskoa, että 14v tyttö voi juoda 80% raakana, mutta tulos on sama=kuolema. Tuo määrä nopeasti juotuna tapaa aikamiehenkin.
Mietityttää onko tyttö tajunnut juoman olleen tappavaa. Miksi mennyt "nauttimaan" sen mahdollisimman syrjäiseen paikkaan pakkasella ja käsittääkseni melkoisen heppoisissa asusteissa talvikeliin.
- ja hekumoit
antaja sai kirjoitti:
palkkion "kiltiltä tytöltä" ??
tuolla ajatuksella.
- näin luulen.
valinta? kirjoitti:
Mietityttää onko tyttö tajunnut juoman olleen tappavaa. Miksi mennyt "nauttimaan" sen mahdollisimman syrjäiseen paikkaan pakkasella ja käsittääkseni melkoisen heppoisissa asusteissa talvikeliin.
Varmaa kuitenkin, että tuo määrä tappaa. Kuolee alkoholimyrkytykseen, oksennukseens tai kylmyyteen. Vaikuttaa itsemurhalla. Tekotapa aika siisti.
- EI alkoholille!
Niin kauan, kun elämme alkoholia ja sen käyttämistä ihannoivassa yhteiskunnassa, niin näitä valitettavia asioita tulee tapahtumaan.
Lapset opetetaan jo kotona ryyppäämään viikonloppuisin, heille ostetaan viinoja ja se on niin hienoa tässä yhteiskunnassa.
Vanhempien ITSE pitäisi herätä ja kantaa vastuunsa ja huolehtia lapsistaan kunnolla! Lapset eivät viinaa tarvitse, jos kukaan sitä oikasti tarvitsee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022