Suomalaisen tunnistuskysymys

Jos tähän kysymykseen vastaa oikein, on todellinen suomalainen:

Mikä on nutria?
9591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joku elukka.. Majavalt näyttää.. =)

Äänestä
  • Mutta on pienempi, kuin majava ja ei taida olla lattapyrstöä. Miksi se muuten on suomalaisuustesti, kun se elukka ei taida edes olla alkuperäinen suomiasukki, vaan elintasopakolainen turkistarhoja varten..

    Äänestä

  • Jeppis kirjoitti:

    Mutta on pienempi, kuin majava ja ei taida olla lattapyrstöä. Miksi se muuten on suomalaisuustesti, kun se elukka ei taida edes olla alkuperäinen suomiasukki, vaan elintasopakolainen turkistarhoja varten..

    Kyllä lähtee!
    http://www.nsrl.ttu.edu/tmot1/myoccoyp.htm
    Kaukan suomalaisest.. =)

    Äänestä

  • NeitiX kirjoitti:

    Kyllä lähtee!
    http://www.nsrl.ttu.edu/tmot1/myoccoyp.htm
    Kaukan suomalaisest.. =)

    Tosta noin vaan jätkä pisti ulkomuistista: Ei niin iso kuin majava ja erilainen häntä ja kaiken lisäksi ei ole Suomalaista alkuperää..Eli elintasopakolainen. Tuolta se löytyi NeitiX:n salaisilta sivuilta, meinaan se Nutria. Hyvä Neitise* !!! :)

    Äänestä

  • Jeppis kirjoitti:

    Tosta noin vaan jätkä pisti ulkomuistista: Ei niin iso kuin majava ja erilainen häntä ja kaiken lisäksi ei ole Suomalaista alkuperää..Eli elintasopakolainen. Tuolta se löytyi NeitiX:n salaisilta sivuilta, meinaan se Nutria. Hyvä Neitise* !!! :)

    Kaikkee se maa päällään kantaa herranjestas sentään ja lunta pukkaa taivaan täydelt?
    Täytyy lähtee harrastaa hyötyliikuntaa et pysyy tilanne hallinnas.. Ois se ku kevääl sais lehdest lukee: Löydetty syväjäätyny blondi kola kädes portin pielest.. ;D

    Äänestä

Eli luontaistuote

Niinpä, uskokin voi parantaa, varsinkin jos kyseessä on psykosomaattinen daudi... ;)

Äänestä

Se on niin, että Parman kinkku tummuu, kun päästään lätkimään se elintarvikevirasto tänne Pohjolan perille.

Tietysti pitää nimi antaa elintarvikevirastolle ja mikäs sen parempi kuin Nutria?

Äänestä

suomalaisittain rämemajava. Sitä on ainakin joskus tarhattu jopa suomessa.

Äänestä
  • Aivan oikea vastaus. Siis rämemajava. Sitä oli siis menneinä vuosikymmeninä melko paljonkin Suomessa ja siitä piti jopa tehdä lihaa. Sitä oli kait saatavana ravintolassakin.
    Ajatus ei sitten kait onnistunut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


"reisi" kirjoitti:

Jos tähän kysymykseen vastaa oikein, on todellinen suomalainen:

Mikä on nutria?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu