Mitä sanoo puoluejohto?

Tästä asiasta

2

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös Wätyksille tarpeen!

      Miksi olen mukana sitoutumattomana:
      - ei puoluekuria
      - ei "puoluetovereiden" jatkuvaa narinaa ja itkua rohkeasta politiikan tekemisestä
      - ei turhaa byrokratiaa
      - irti puolueiden salailu- ja peittelypolitiikasta
      - politiikastani ja kannanotoistani päätän minä, ei puoluetoimisto
      - avointa toimintaa kuntalaisten ja maakunnan hyväksi, ilman puoluerasitteita

      Puoluepoliittinen urani:
      - SMP:n aktiivijäsen - 80 luvulla (mukana eduskuntavaaleissa (U.Leppänen 1-ehdokas) 1983 kohtuullisella menestyksellä). Veikko Vennamo oli hieno mies ja onnekseni sain tehdä hänen kanssaan jopa yhdessä politiikkaa silloin nuorena miehenä. Muistelen välillä vieläkin kaiholla, kuinka liikuimme Veikon kanssa kahdestaan pitkin Kaakkois-Suomea ja puhuimme petetylle kansalle (asuin Lappeenrannassa). Siinä sai parikymppinen poika hyvää opetusta politiikan saralle.
      - Maksanut vuonna 2006 (loppuvuosi) Perussuomalaisten P-K:n piirin jäsenmaksun ollakseni ystäväni Urpo Leppäsen virallisena avustajana eduskuntavaaleissa 2007 (en liittynyt puolueeseen). Perussuomalaisista en innostunut, koska se ei jatkanut Veikon viitoittamalla tiellä.
      - Olin vähän aikaa ko. puolueen P-K:n piirin vaalipäällikkönä, kunnes minut erotettiin siitä virasta. Arvostelin kuulemma liian rohkeasti puolueen linjaa, sekä Soinin tapaa johtaa puoluetta. Sivosesta oli päästävä eroon. Ei median buudelia saa noin arvostella! Hyvä niin (että erotettiin), koska olisin voinut jäädä kiinni tuohon mätäpaiseeseen, joka kyllä puhkeaa aikanaan ja silloin ei hajukaan ole kovin hyvä.
      - Olen ollut Itsenäisyyspuolueen jäsen marraskuusta 2007. Toistaiseksi haluan olla kuitenkin erillään puolueen virallisesta toiminnasta, koska mm. näytän olevan sielläkin liian suorasanainen mies. Minun niskani kun ei ole koskaan taipunut nyökyttelyyn. Muutoin IPU:n puolueohjelma miellyttää minua ja lisäksi puolueen puheenjohtaja Antti Pesonen on mies paikallaan. "Ongelmat" ovat siis jossakin muualla kuin puheenjohtajassa.

      Mukaan eduskuntavaaleihin!
      Samalla konseptilla myös kohti eduskuntavaaleja.

      Ehdolla eduskuntavaaleissa 2011

      Terävää, mutta vastuullista politiikkaa

      • olla pittää

        Siinä kaikki anti.Perusta oma puolue.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4592
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3403
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      41
      1438
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1353
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1206
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      998
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe