http://www.iltalehti.fi/uutiset/200902089049571_uu.shtml
Naurettavaa että Suomen tarvitsee pyytää EU:lta lupa muuttaa tuota ruoan arvolisäverojärjestelmää... ja puutulleihin EU ei antanut lupaa.
Näin se EU taas määrää itsenäistä valtiota. Poliitikot hyssyttelevät että ei EU mikään liittovaltio ole.
Mikä tuo sitten on jos yksittäisellä maalla ei ole mitään oikeutta päättää omasta lainsäädännöstään tai toiminnastaan ja tilitetään satoja miljoonia veroja EU:lle joka vuosi?
Suomi tarvitsee EUlta lupaa muuttaa veroja
3
860
Vastaukset
- niiiiinnn
Hyvä, että Suomi on EU:ssa. Meillä on niin tyhmät poliitikot, että JOS ne sais päättää kaikesta niin koko Suomi olisi jo aikoja sitten ajettu konkurssiin. Taas Suomen pöljyys paljastui kun yritetään muka pitää Suomen rahapeli monopolit pystyssä ettei pankit siirrä rahaa ulkomaille. On jollain suuret luulot itsestään! On varmaa, että aina raha siirtyy sinne mihin sen halutaan siirtyvänja sitä ei joku Suomen poliitikko voi estää koskaan!
- ajkgsaöghö
Kannattaa tutkia asiaa tarkemmin, EU vain välietappi kohti Maailmanhallitusta jolla yhteinen valuutta, hallitus ja armeija.
- tulossa...
Jenkithän mainitsivat tuon "New World Orderin" mutta eivät sen kummempaa siitä puhuneet... EU on arvatenkin tarkoitus liittää myöhemmin Yhdysvaltoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3955923- 805298
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484326- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623400Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky513158- 432269
- 492195