Pietumania iskenyt

Kun palstoja lukee, ei voi tulla muuhun johtopäätökseen kuin, että ns. Pietumania on iskenyt kuin 1000 wolttia kautta maan? Meneeköhän Pietu heittämällä Brysseliin? Siltä alkaa näyttää? :)
6224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Samanlainen mania, ellei pahempikin oli puoli vuotta ennen Liperin kuntavaaleja.
Ei auttanut, rannalle jäi ruikuttamaan pietu-polo kun taasen me perussuomalaiset saimme ilman sonnanheittoa Liperissä suurvoiton.
Eiköhän se pietu ole jo koko maassa leimautunut surkeaksi katkeraksi luuseriksi, minkä me liperiläiset tiesimme jo aikaisemmin.

Äänestä
  • näyttää siltä.

    ihmettelen kuinka mies kehtaa heitellä tyttelijuttujaan milloin joensuust, milloin mistänin.

    se tyyppi on IPUN hajoittaja, onko vielä tasolla ettei itse sitä huomaa, kenen peltoa se kyntää.

    ihmiset yökkäävät näitä keskusteluja juuri tuon tyypin takia, surullista, valitettavaa...

    Äänestä

Sivonen kalastelee hyvin sameilla vesillä. Hänen kirjoituksistaa löytyy kaikuja aina 1930-luvun Saksasta. Natsismin piti olla jo kuollut mutta Pohjois-Karjalan poika jaksaa vain.

Pietu pitää karjalaisia suurena herrarotuna, jonka pitää alistaa muut rodut valtaansa. Vastenmielistä.

Toivottavasti itsenäisyyspuolue sanoo välittömästi itsensä irti miehen kirjoituksista.

Äänestä
  • palstalle taas tavanomaisen krapulapaskasi, eiks jeh? Huh huh!

    Äänestä

  • reppanoittelit kirjoitti:

    palstalle taas tavanomaisen krapulapaskasi, eiks jeh? Huh huh!

    Tyypillistä Pietunatsien väittelyä. Haukutaan muut reppanoiksi ja tyhmiksi.

    Varoitan vielä: Pietusta löytyy samoja aineksia kuin Hitleristä aikoinaan. Sanoutukaa miehestä irti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kautta maan? kirjoitti:

Kun palstoja lukee, ei voi tulla muuhun johtopäätökseen kuin, että ns. Pietumania on iskenyt kuin 1000 wolttia kautta maan? Meneeköhän Pietu heittämällä Brysseliin? Siltä alkaa näyttää? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu