kannattajilla mitään selitystä sille, että tämä teidän juttunne on täällä Uskonnot ja Uskomukset-keskustelun alaosiona uskonto-, ufo- ja kummittelujuttujen joukossa? Evoluutioteoriahan on tuolla Tiede-palstalla muiden tieteellisten asianhaarojen joukossa!?!
Ilmeisesti tämä kressujuttu ei kait ole yleisesti ymmärretty sen kummemmaksi kuin kummitus-, ufo- ja mörköjutut ym uskonnot ja uskomukset?
Onko teillä
5
207
Vastaukset
- evo = satu
ettei evoteoria ole tiedettä vaan keskustelu siitä kuuluu uskonnot ja uskomukset -palstalle. esim. turkana tekee evoaiheiset avauksensa tänne, eikä tiedepalstalle. ei sinne tiedepalstalle osaa edes evot löytää.
- niinpätietystiniinpätietysti
Kreationistien mieliaihehan näkyy olevan evoluutio.
Yleensä kreationismiin liittyvät kysymykset kierretään, tai ainakin ollaan kuin ei ymmärrettäisi.
Vaikkapa tämä. Miten Etelämantereen yli 700 000 vuotuista jääkerrosta, saa sovitettua 6000 vuoteen? - Lystikäs apina
niinpätietystiniinpätietysti kirjoitti:
Kreationistien mieliaihehan näkyy olevan evoluutio.
Yleensä kreationismiin liittyvät kysymykset kierretään, tai ainakin ollaan kuin ei ymmärrettäisi.
Vaikkapa tämä. Miten Etelämantereen yli 700 000 vuotuista jääkerrosta, saa sovitettua 6000 vuoteen?Vastaa tämän päivän kalevassa. :D
- maa_tiainen
Älykäs suunnittelu on puhdasta logiikkaa. Kuinkahan moni jaksaisi olla kiinnostunut loogisista päättelyistä tai pitkistä matemaattisista todistuksita, jos älykäs suunnittelu olisi tiede-palstalla. Täällä sen sijaan ID saa huomiota osakseen ihan kivasti. Tämä palsta on erittäin hyvä ilmainen mainopaikka ID:lle.:)
- Apo-Calypso
"Kuinkahan moni jaksaisi olla kiinnostunut loogisista päättelyistä tai pitkistä matemaattisista todistuksita, jos älykäs suunnittelu olisi tiede-palstalla."
On se vaan kummallista, että "Älykäs Suunnittelu" ei lainkaan näy millään "tiede-palstalla". Se kun kummittelee vain ja ainoastaan hihhuleiden "saarna-palstoilla".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915876
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804762Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262770Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252036Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125940- 48744