Mailmassa menee

kaljupäisesti ? !

Kertokaa mulle, ladylle, MIKSI miehet haluavat ajaa päänsä kaljuksi.!?
Minusta tahallaan ajeltu kalju pää on kamalan, ihan kuvottavan, näköinen. En missään tapauksessa tarkoita luonnollisesti kaljuuntuvia tai jo kaljuuntuneita ihmisiä, en!, sillä heistä näkee tietyn LUONNOLLISUUDEN, mikä on monesti tosi fiksunkin oloista. Itselläni ei koskaan ole ollut mitään hiuksiansa menettäneen miehen ulkonäköä vastaan. - MUTTA, tahallaan päänsä puliksi ajaneet!!! Apua! Miksi. Kamalan vaikutelman ainakin antaa. Ovat yleensäkin siis nuoria miehiä, jolloin on just se ristiriita, että luonnollinen kaljuuntuminen ei vielä olisi saavutettavissa! Ei siis sovi tuolloin naamaankaan.

4

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tomppak

      Minä en ole enää kalju, mutta joskus ajoin pääni kaljuksi koska ei ole ollut varaa parturiin.
      Nykyään vedän aina koneella sellaisen 3 millin armeija siilin, edelleenkään ei ole varaa parturiin, siinä syy!:D

      • sitäki päätä

        Kaljutettu päähän tarvitsee ammatti-ihmisen käsiä yhän paljon ja yhtä usein kuin kampaus/leikaus eli oma persoonallinen tukka!
        Ei mene jakeluun, ettei ole varaa kaljupäisillä parturille. Höh! Sitä 3-millistäkin pitää parturin hoidella eiks' vaan!?

        Eiks siis miellyttävä ulkonäkö paina mitään tässä vaa'assa?


      • säästöä kaikki

        Minäkin sivallan kotiparturilla kerran kuussa semmosen 6 millin siilin. Eipä tarvitse maksella parturille ja on muuten helppohoitoinen. Kun pesee niin minuutin päästä voi lähteä baanalle tukka kuivana.


      • Tomppak
        sitäki päätä kirjoitti:

        Kaljutettu päähän tarvitsee ammatti-ihmisen käsiä yhän paljon ja yhtä usein kuin kampaus/leikaus eli oma persoonallinen tukka!
        Ei mene jakeluun, ettei ole varaa kaljupäisillä parturille. Höh! Sitä 3-millistäkin pitää parturin hoidella eiks' vaan!?

        Eiks siis miellyttävä ulkonäkö paina mitään tässä vaa'assa?

        Ulkonäkö ei minua paina, kelpaan vaimolleni tälläisenä ja minun ei tarvitse näyttää yhtään paremmalta kuin nyt näytän, jos en jollekulle kelpaa niin se ongelma on kokonaan hänen:)
        Sitä paitsi, siili on käytännöllinen harrastuksessani, olen harrastanut Full Kontact karatea jo 23 vuotta, eikä siinä oikein pitkä tukkakaan ole hyvä:D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      89
      5585
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4732
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3057
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      90
      2966
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2624
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2049
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1986
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1449
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe