Janne Mäkimaa

ulos sarjasta!

Yök mikä tyyppi siitä on tullut; ylipainoinen, epäsiisti öykkäri. Mistään "fiksusta tyypistä" ei voi enää puhua. Mitenkähän muuten Misa N:lla noin niinku muuten menee..? Ulkoisesti tapahtunut suuri muutos vuoden parin sisään.

15

3195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ryynänen yössä

      Ei kotikatu tai muutkaan draamasarjat ole mitään
      tositeeveetä josta saa äänestää porukkaa ulos
      ellei miellytä.
      Koittakaa muistaa tämä ennen kuin tälläistä kirjoittelette.

    • aluks tunnistanu sitä

      kuka se oli. Siis järkyn näköinen yäkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

    • ihan hyvin

      vaihtaa alaa, sillä luterilaisen saarnamiehen homma tekee hänestä onnettoman, sitä paitsi näitä luterilaisen seurakunnan palvelijoita on tässä sarjassa muutenkin jo aivan liikaa.
      Jannesta voisi tulla vaikka personal trainer, näyttelijä tai kirjanpitäjä Mäkimaiden lakiasioiden toimistoon.

    • - realismia peliin -

      Eikö se näy ulkonäössäkin, jos sisin käy läpi myllerrystä? Jaa että kotikadun pitäis ikuisesti olla joku porvarilässytys... Enemmän draamaa vaan peliin, onneksi nyt on lisätty seksiä, alkoholiongelmia ja bileitä. Mäkimaan Maijan kun vielä sais päivätansseihin irrottelemaan :D

      Ujous, jännittäminen ja vetäytyminen vois olla myös hyvä aihe suomalaista yhteiskuntaa silmälläpitäen. Kaikki sarjan henkilöt on suht sosiaalisia ja seurallisia.

      • unikehät

        Ja minä,kun niin elin toivossa,että Suomessa olis edes yksi sarja,missä ei ängettäis sitä pakollista seksiä ja pettämistä, eläkeläisten irrottelua, irtosuhteita ja lapsen pakkosaantia.
        Kauhulla odottelen,milloin Maijalle tulee hoitoa vaativa alko-ongelma tai Anja rupeaa muhinoimaan Pertin kanssa tai mukaan tulee se joka sarjan pari,joka on erilaiseen seksuaalisuuteen suuntautunut.
        Niin,että se kohta siitä sarjasta kohdallani. Salkkareita en viitsi katsoakaan,kun siitä löytyy jo kaikki epänormaalit kuviot.


    • tätä lämpimästi

      Ja nythän ei puhuta Misa Nirhamosta, vaan Kotikadun Jannesta. On todella muuttunut epämiellyttäväksi tyypiksi. Ei pelkkä habitus sitä ratkaise. Onhan se aina ollut hankala persoona, parhaimmillaan jopa siedettävä, mutta yleisesti ottaen vastenmielinen.

      Joutaisi kyllä pois sarjasta. Ninni - toinen samanmoinen - jo kirjoitettiin (toivottavasti) ulos. Aika loppuhenkäyksiä näyttää olevan koko komeudella.

      • kerrna vaan eletään

        saahan sitä pappikin vetää viinaa ja nussia akkoja ;)


    • auneonerva

      vaikka ulkoinen olemus on muuttunut hyvin epäsiistiksi, niin naisia on kuitenkin aivan ruuhkaksi asti. aivan kuin jannesta olisi tullut joku seksiaddikti.

      • joku muu, että

        Janne Mäkipää oli ihan Jack Nickolsonin näköinen viime jaksossa? Yhtä irstaan ja "limaisen" naistennaurattajan näköinen. Paitsi että Jack on hitonmoinen näyttelijä...En voi kylläkään ymmärtää, miksi Elsi asuu nykyään Maijan luona! Toivoisin SYVYYTTÄ ja hyviä keskusteluja henkilöiden kesken kiitos!


      • ilme oli
        joku muu, että kirjoitti:

        Janne Mäkipää oli ihan Jack Nickolsonin näköinen viime jaksossa? Yhtä irstaan ja "limaisen" naistennaurattajan näköinen. Paitsi että Jack on hitonmoinen näyttelijä...En voi kylläkään ymmärtää, miksi Elsi asuu nykyään Maijan luona! Toivoisin SYVYYTTÄ ja hyviä keskusteluja henkilöiden kesken kiitos!

        kuin Jackillä elokuvassa "Hohto". Muuten heidän näyttelijän taitonsa painivat hieman eri sarjoissa;)


      • minuakin

        ärsyttää, että yhtä äkkiä jannesta tehdään, öykkäri, rietastelija-pappi, missä hän on muuten töissä tällä hetkellä...muutenkin henkilöt on tällä hetkellä aivan p...stä, ninastakin tehtiin vieraisiin menevä hutsu, aivan kaunareittein tyyliin, ja salkkareittein...vois vähän tsempata henkilökuvia...ja tämä on minun mielipiteeni


    • Tezza

      Misa Nirhamo toimii nykyään kotikadun ohjaajana.
      Mitenhän näytteleminen ja ohjaaminen sovitetaan
      yhteen.
      Liekö hankalaa?

      • nykyään

        Sitähän se on ollut jo monta vuotta.


    • miljönäärin fani

      Janne Mäkimaa on erikoinen euromiljonääri.
      Ei oikein raha näy. Eikä rahahuolien helpotus tai hienot matkat ja autot ja asunto. Missä ne on. Luxus daamitkin puuttuu. Jotain stadin kuppiloista tusina daameja jyystää. KAMOON!
      RAHA NÄKYMÄÄN!!!

      Janne möi ATK firman sai 10-100 MILJOONAA EUROA!!! (JOS OIKEIN MUISTAN)

    • Anonyymi

      moijannetänääm.mäkuuluu.-salarantina

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      124
      5288
    2. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      184
      5261
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      214
      4132
    4. 218
      3356
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      123
      3158
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      104
      3064
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      19
      2941
    8. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      127
      1894
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      162
      1835
    10. 61
      1379
    Aihe