Olin kehittelemässä ovelaa harhautustaktiikkaa, samalla tiedustellut, ettei vastassa ole rekan raskasta takaläppää, kun kaikki hävisi.
Voiko menetetystä melkein voitosta valittaa mihinkään?
Melkein voitto vietiin
4
159
Vastaukset
se on sitte erijuttu, palauttaako ne voittoa joka oli jo melkein näpeissä...
Mikähän siinäkin ketjussa oli vikana... vai onko roiskeläpätkin kielletty aihe?Jospa ne läpät roikku liikaa?
Mutta ei ainakaan minulla, kun tuossa kärpäslätkässä on ihan kiinteä varsi ja kehikkokin. Sellainen sulkismailan tapainen laitos.tuttumies kirjoitti:
Jospa ne läpät roikku liikaa?
Mutta ei ainakaan minulla, kun tuossa kärpäslätkässä on ihan kiinteä varsi ja kehikkokin. Sellainen sulkismailan tapainen laitos.munkin läppä oli ihan kunnolla kahdella ruuvilla kiinni niinku roiskeläpän kiinnitysohjeissa läpät käsketään asentaa.
Tosta kärpäslätkästä... eikö se kävisi köyhänmiehen etälamauttimesta?a-v kirjoitti:
munkin läppä oli ihan kunnolla kahdella ruuvilla kiinni niinku roiskeläpän kiinnitysohjeissa läpät käsketään asentaa.
Tosta kärpäslätkästä... eikö se kävisi köyhänmiehen etälamauttimesta?Jos ei kerta roiku liikaa, niin sitten se on korkea maila? Eli taas mun moka.
Etälamauttimeksi siitä ei ehkä ole, mutta lähikarkoittimena toiminee. Kokeilin kerran saksanpaimenkoira-dobermanni -risteytykseen. Kyse ei ollut agressiivisesta koirasta, mutta karkotin kuitenkin toimi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1314635Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1033921Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363549- 513320
- 443097
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182559Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest282539- 232226
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami201878Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351755
