Helsingin vuokra-asuntotilanne

"Aktiivisia hakemuksia poikkileikkaushetkellä meillä oli viimeksi 18 500."

http://www.hs.fi/artikkeli/1135243371769?ref=rss

Helsingin kaupungin asuntoasiainosaston mukaan seudun vuokra-asuntotilanne on nyt huonompi kuin kertaakaan 2000-luvulla.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta ei alkuperäisväestölle ?

Äänestä

Jokainen mamujen valloittama asunto on pois Suomalaiselta.
Ilman heitä asuntopulaa tuskin edes olisi ja hintatasokin miellyttäisi enemmän.
Mamuille tarjotaan asunto yleensä saunalla, vaikkei hän sellaista koskaan ole oppinut edes käyttämään.

Järjetöntä, kuten moni asia maassamme.
Mitä pahaa olemme tehneet, että olemme ansainneet nykyiset historian surkeimmat päättäjät, jotka ajattelevat aina ensin muunmaalaisten etuja.

Kaiken lisäksi nämä mamut 90% asuvat yhteiskunnan piikkiin.
Hassu maa kertakaikkiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huono ! kirjoitti:

"Aktiivisia hakemuksia poikkileikkaushetkellä meillä oli viimeksi 18 500."

http://www.hs.fi/artikkeli/1135243371769?ref=rss

Helsingin kaupungin asuntoasiainosaston mukaan seudun vuokra-asuntotilanne on nyt huonompi kuin kertaakaan 2000-luvulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu