Kun siit on niin kauan aikaa ku tehny viimeks sivuja niin en muista mut kysymys on se et miten saisin iha yksinkertasesti niin että ku on kaks laatikkoa/framea niin että siin oikeessa pysys koko ajan sama juttu mutta vasempaan pelkästään niinku vaikuttas menun nappulat?
Joskus olen tehny semmosen et tien et onnistuu mut ku en millää muista.
Toivottavasti tajusitte mitä tarkotan.
Iha tällänen yksinkertanen kysymys
10
418
Vastaukset
- hjkp
Tee 2 diviä, vasemmalla on menu ja oikealla on sisältö. Käytä dynaamistä php:tä..ja unohda iframet jne...
- on frameja eikä divejä
hah.
Kun kaveri kysyy että minkä mopon ostaisi,
niin alat neuvoa auton ostoa.
Framet:
omatsivut - hjkp
on frameja eikä divejä kirjoitti:
hah.
Kun kaveri kysyy että minkä mopon ostaisi,
niin alat neuvoa auton ostoa.
Framet:
omatsivutTässä tapauksessa auton saa samaan hintaan kuin mopon:)
On myös toimivampi... - sama tyyppi
hjkp kirjoitti:
Tässä tapauksessa auton saa samaan hintaan kuin mopon:)
On myös toimivampi...tai ainakin sukulainen joka joka kerta kun joku
kysyy neuvoja Windows-ongelmaan alkaa tyrkyttää
Linuxia tai Maccia. on frameja eikä divejä kirjoitti:
hah.
Kun kaveri kysyy että minkä mopon ostaisi,
niin alat neuvoa auton ostoa.
Framet:
omatsivutJa sinä sitten kerrot, miten tehdään rikkinäinen auto, etkä osaa edes laskea, paljonko on 45 45. Vihje: se ei ole 100.
- nyt sitten suut
Yucca kirjoitti:
Ja sinä sitten kerrot, miten tehdään rikkinäinen auto, etkä osaa edes laskea, paljonko on 45 45. Vihje: se ei ole 100.
suppuun. Ukko yliguru on puhunut.
Ugh. - jostain omasta
Yucca kirjoitti:
Ja sinä sitten kerrot, miten tehdään rikkinäinen auto, etkä osaa edes laskea, paljonko on 45 45. Vihje: se ei ole 100.
ohjeestasi tuo 45% 45% ettei lossi tulisi liian
helposti käyttöön... jostain omasta kirjoitti:
ohjeestasi tuo 45% 45% ettei lossi tulisi liian
helposti käyttöön...Kyllä se on ihan sinun omasta päästäsi. Voisit tietysti osoittaa minun olevan väärässä, jos esittäisit viitteen. Mutta kun et voi.
- nyt sitten suut
Yucca kirjoitti:
Kyllä se on ihan sinun omasta päästäsi. Voisit tietysti osoittaa minun olevan väärässä, jos esittäisit viitteen. Mutta kun et voi.
ihan kuin ne evoluution kieltäjät.
Sinun on mahdoton todistaa olevan väärässä. nyt sitten suut kirjoitti:
ihan kuin ne evoluution kieltäjät.
Sinun on mahdoton todistaa olevan väärässä.Et edes yrittänyt esittää mitään viitteen näköistä, joten osoitit itsesi juuri paitsi paskanjauhajaksi myös olennoksi, joka on valmis esittämään julkisesti (nimettömyyden suojista tietysti) perättömiksi tietämiään syytöksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082605
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo471785Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1461387Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3401290Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3451244Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251166Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571103Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H131002- 55976
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21883