Kun siit on niin kauan aikaa ku tehny viimeks sivuja niin en muista mut kysymys on se et miten saisin iha yksinkertasesti niin että ku on kaks laatikkoa/framea niin että siin oikeessa pysys koko ajan sama juttu mutta vasempaan pelkästään niinku vaikuttas menun nappulat?
Joskus olen tehny semmosen et tien et onnistuu mut ku en millää muista.
Toivottavasti tajusitte mitä tarkotan.
Iha tällänen yksinkertanen kysymys
10
410
Vastaukset
- hjkp
Tee 2 diviä, vasemmalla on menu ja oikealla on sisältö. Käytä dynaamistä php:tä..ja unohda iframet jne...
- on frameja eikä divejä
hah.
Kun kaveri kysyy että minkä mopon ostaisi,
niin alat neuvoa auton ostoa.
Framet:
omatsivut - hjkp
on frameja eikä divejä kirjoitti:
hah.
Kun kaveri kysyy että minkä mopon ostaisi,
niin alat neuvoa auton ostoa.
Framet:
omatsivutTässä tapauksessa auton saa samaan hintaan kuin mopon:)
On myös toimivampi... - sama tyyppi
hjkp kirjoitti:
Tässä tapauksessa auton saa samaan hintaan kuin mopon:)
On myös toimivampi...tai ainakin sukulainen joka joka kerta kun joku
kysyy neuvoja Windows-ongelmaan alkaa tyrkyttää
Linuxia tai Maccia. on frameja eikä divejä kirjoitti:
hah.
Kun kaveri kysyy että minkä mopon ostaisi,
niin alat neuvoa auton ostoa.
Framet:
omatsivutJa sinä sitten kerrot, miten tehdään rikkinäinen auto, etkä osaa edes laskea, paljonko on 45 45. Vihje: se ei ole 100.
- nyt sitten suut
Yucca kirjoitti:
Ja sinä sitten kerrot, miten tehdään rikkinäinen auto, etkä osaa edes laskea, paljonko on 45 45. Vihje: se ei ole 100.
suppuun. Ukko yliguru on puhunut.
Ugh. - jostain omasta
Yucca kirjoitti:
Ja sinä sitten kerrot, miten tehdään rikkinäinen auto, etkä osaa edes laskea, paljonko on 45 45. Vihje: se ei ole 100.
ohjeestasi tuo 45% 45% ettei lossi tulisi liian
helposti käyttöön... jostain omasta kirjoitti:
ohjeestasi tuo 45% 45% ettei lossi tulisi liian
helposti käyttöön...Kyllä se on ihan sinun omasta päästäsi. Voisit tietysti osoittaa minun olevan väärässä, jos esittäisit viitteen. Mutta kun et voi.
- nyt sitten suut
Yucca kirjoitti:
Kyllä se on ihan sinun omasta päästäsi. Voisit tietysti osoittaa minun olevan väärässä, jos esittäisit viitteen. Mutta kun et voi.
ihan kuin ne evoluution kieltäjät.
Sinun on mahdoton todistaa olevan väärässä. nyt sitten suut kirjoitti:
ihan kuin ne evoluution kieltäjät.
Sinun on mahdoton todistaa olevan väärässä.Et edes yrittänyt esittää mitään viitteen näköistä, joten osoitit itsesi juuri paitsi paskanjauhajaksi myös olennoksi, joka on valmis esittämään julkisesti (nimettömyyden suojista tietysti) perättömiksi tietämiään syytöksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19311646
- 585509
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462807- 402425
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k141949Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131891Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441875Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291784Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61526Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta421498