Viimeinen burgeri

Tulentallaaja

Kävin messuilla vähän haukkaamassa. Eipähän tarvitse enää koskaan eikä missään tähän kotimaiseen poiketa. Olivat nimittäin ottaneet käyttöön korotetut hinnat.

7

937

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainahan venemessuilla on peritty korotettua hintaa.. Ensin siellä oli Clock:in hampurilaispaikka, sitter Carrols (muistan yhdet messut joiden aikana tajouksessa oli kaikissa muissa ketjun ravintoloissa "2 Clubia yhden hinnalla" tarjous, muttei messukeskuksessa), ja nyt viimeisimpänä Hese joka osti Carrols:in.

      Eihän mikään muukaan ravintola ko. paikassa voi kehua edullisuudellaan, saatikka hinta-/laatusuhteellaan.

      Taitaa aika moni messuvieras vetäistä koko vuoden kalleimmat kännit käyntinsä aikana :)

    • Kohdillaan.

      Kana-ateria. 7,5 euroa:)

      • oli..

        omat eväät ja kahvit termospullossa.


      • Viisas pyytää

        Se on 45 mummon markaa, ja se on mokomasta sämpylästä, palasta kuivaa kanaa ja nuhistuneesta salaatinlehdestä ihan liikaa.


    • aina ja kaikesta?

      En käynyt messuilla burgerin takia. Oli taas yksi varma kevään merkki. Tapasi samalla tuttuja. Tuoppi maistui ja oli hintansa väärtti -kaveri maksoi tällä kertaa, mutta yhtä hyvin olisin voinut tarjota. Ei tullut mieleen, mitä olisi pitänyt valittaa.

      • Tulentallaaja

        Itse aiheesta: miksi joka asiassa pitää "fuskata"?


      • messut
        Tulentallaaja kirjoitti:

        Itse aiheesta: miksi joka asiassa pitää "fuskata"?

        olut 0,4 kolmosta 5,5 euroo,taitaa olla vene messuilla samat hinnat,ruoka ja juoma on aina hintansa väärtti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      940
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      781
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      578
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      29
      530
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe