Mikseivät opettajat soita näiden häirikköjen vanhemmille töihin ja pyydä hakemaan näitä ongelmalapsia pois koulusta kesken päivän?
Koulukiusaaminen
7
197
Vastaukset
- loppuisi
työt, jos oppilaat haettaisiin koulusta pois.
- NE ON JUURI NIITÄ
KOKOAJAN KOTONA HOIDASSA LAPSIA
- työpaikallaan
hyväksyä minkäänlaista häiriköintiä. Eikä myöskään muiden oppilaiden työrauhaa saa häiritä.
Pois vain koulusta kaikki, jotka eivät osaa käyttäytyä. Syrjäytyköön sitten ihan itsekseen, siitä ei ole muille haittaa.- PeteSmart
Mietippä uudelleen.
Eivät he mihinkään syrjäydy. Yhteiskunta heidät sitten elättää. Syrjäytyneet päätyvät yleensä myös päihteiden käyttöön ja rikoksiin ja viattomat kärsii.
Pitäisi alkaa keksimään uusia keinoja ja mielellään pian.
- fdsasdasdfa
Laps viety jo vaipoissaan päiväkodin metakkaan, kotona peloteltu jonkin uskonnon helvettijutuilla ja nyt ei asetu kouluun. Lapsparat sanon minä. Vaikeaa on ja vaikeammaksi menee. Pienet lapset, pienet murheet, isot lapset isot murheet. Sitä saa mitä tilaa, näinhän se hokema menee.
- vanhempien
ongelma. Vieköön minne haluavat. Vastuun kantaminen ei ole nykyajan vanhempien vahvuuksia, jonkun muun pitäisi aina ratkaista heidän ongelmansa.
- joissa on
pedofiilit opettajina, eiköhän se kiusaus vähenis, kun kovikset alkaisivat saamaan kyrpää perseeseen ja siirtyisivät ennemminkin mielenterveyshuollon piiriin. Saisivat normaali lapset olla rauhassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1147293
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?481290