Ihminen on juuri niin pieni, minkä kokoisten asioiden antaa itseään häiritä. Pääministerin olisi syytä katsoa peiliin ja erota.
matti pienellä ämmällä
5
352
Vastaukset
- Matin ego
on niin pikkiriikkinen. Kuinka hän voi isoista asioista huolehtia kun pienissäkään ei pärjää. Mitenhän ne lapset jaksaa koulussa? Sanonta kuuluu: Ihminen on vettä. Kuinka lammikko voi ajatella? Matti on rapakko.
- Perin kyllästynyt
Alenevan kannatuksen hätä pani yritystä kepuministereihin varsinkin Vanhaseen.Kaikenlaista on jo yritetty julkisuuteen viritellä kannatuksen nostamiseksi. KEHITTYVIEN MAAKUNTIEN nahjus osoitti raukkamaisuutensa haastamalla entisen naisystävänsä oikeuteen. Varsineinen syy oli Vanhasen oman harkintakyvyn pettäminen aikoinaan, siitä sai kärsiä julkisuuteen tottumaton nainen. Koko episodi oli pääministerin arvovallalle sopimaton. Vanhanenhan onkin ns. sattumapääministeri - moninkertainen takinkääntäjä.
- kaiketi..
että ns.akat lärvii entisiä kumppaneitaan.Mutta kyllä menee pitkälle kun istuvan pääministerin pallia alettin heijaamaan.
- sirkushuvia
kaiketi.. kirjoitti:
että ns.akat lärvii entisiä kumppaneitaan.Mutta kyllä menee pitkälle kun istuvan pääministerin pallia alettin heijaamaan.
voisitko täsmentää tuon
"kun istuvan pääministerin pallia alettin heijaamaan" eli miten? V. Manhanenhan itse teki itsestään täysin pellen....Ikeassa tavattiin...ööh ja vielä "rehellinenkin" voi tottajumalauta sanon minä tuosta klovnista. - aihetta "ylpeyteen"
sirkushuvia kirjoitti:
voisitko täsmentää tuon
"kun istuvan pääministerin pallia alettin heijaamaan" eli miten? V. Manhanenhan itse teki itsestään täysin pellen....Ikeassa tavattiin...ööh ja vielä "rehellinenkin" voi tottajumalauta sanon minä tuosta klovnista.... muissa maissa ei olekaan kansallinen pelle pääministerinä!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1126949Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1044660L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473918TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133314Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6681971Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2161326- 661318
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j511257Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12952