Me hölömöt ihmiset!

sanoutumassa irti...!

Imiset sukupolvesta toiseen vaan lankeavat samoihin kuoppiin. on se jo moneen kertaan nähty mitä aiheuttaa ku etsitään jotain ns helpotusta elämään kaiken maailman illuusioista jotka eivät helpota ku hetkeksi! mä oon ite uskossa ja jos ihmiset ettisivät YKSIN Jumalaa eikä humalaa ni ois monela paljon parempi fiilis ku jumala armostaan kohtaisi kaikkia särkyneitä! ja toimii Jumala JEESUS KRISTUS TÄNÄÄN!!!!

4

639

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddwadwad

      Joo-o. Näistä teksteistä voi taas päätellä et kuka se oikeesti sekaisin sit loppupeleissä onkaan...

    • enpäs

      En ole pilvessä, mä vaan uskon olevani pilvessä. Vähän niiku sä oot uskovinas jumalaan tai jeesukseen. Kenen mieliksi yrität olla ?

    • eihajuakaan

      Fyysisen aineen, jolla pyritään saavuttamaan jokin tila sijaan tulisi etsiä jotain abstraktia olentoa jonka olemassaolosta ei ole mitään konkreettisia todisteita sen vuoksi, että jälkimmäinen on todellista ja ensimmäinen illuusiota?

      Tuo kuulostaa nyt vähän turhan voimakkaalta psykedeeliltä minulle.

    • v1rtual

      Jees..
      Ei muuta kun että haista jo paska ja :D:D

      Hyvää läppää jäbä ainaki heittää...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      99
      3141
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      49
      2551
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      50
      1351
    4. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      335
      1150
    5. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      41
      1091
    6. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      921
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      11
      901
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      740
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      53
      704
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      675
    Aihe