Onko massapostittaminen sallittua?

Ainakin Teuvo harrastaa sitä jatkuvasti.
Eikö Eniron sääntöjä tarvitse noudattaa?
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsos kun järki jämähtää, ja oma ego vaatii.

Äänestä

Teuvo on ihastunut omiin sanoihinsa ja hokee niitä mielellään.

Äänestä
  • Luuk. 4:41
       
    Monista lähti myös pahoja henkiä, jotka huusivat: "Sinä olet Jumalan Poika!" Mutta Jeesus nuhteli niitä eikä sallinut niiden puhua, koska ne tiesivät, että hän oli Messias.

    Miksi Jeesus ei sallinut itselleen sitä kunniaa joka sille olisi kuulunut,
    Pelkäsiköhän se tuota egoa joka TS.lläkin kohoilee ja puskee sitä taivaaseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedustelija. kirjoitti:

Ainakin Teuvo harrastaa sitä jatkuvasti.
Eikö Eniron sääntöjä tarvitse noudattaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu