Mitä mielikuvia teille feministeille herää isosta lihavasta miehestä, joka huristaa pappatunturilla pitkin kylän raittia Teräsmiehen viitta hulmuten ?
Terkuin,
Hossi, pappatunska ja trikoot
Mies ja mopo
4
171
Vastaukset
- siitä itse
Sakari Kuosmanen! NAM!
- ...
olen itse mies, en feministi mutta tasa-arvoa kannattava. Isosta lihavasta mielestä minulle tulee mieleen ihan realistisesti että tämän miehen ruokavalio ei ole oikein tasapainossa. Pappatunturista taas, että tämä mies pitää sitä itselleen mieluisana kulkuvälineenä.
- vaari onkireissulla
Oikeasti lapsena meni joku vanhempi mies onkimaan pappiksella ja suomen pystykorva oli kassissa joka oli puolestaan mopon kahvassa kiinni. Siellä ne meren rannalla kahdestaan sitten onkivat. Sympaattisen oloinen mies.
- manna gryn
tämä tuli esille :
http://www.youtube.com/watch?v=CMFTKF56RTM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1097197
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h965225Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333392Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961491Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346- 481114