Mertalalakin sitten pois julkisuudesta!

100 % kansasta vaatii, että Matti Vanhanen pitää jatkossa poissa julkisuudesta myös Sirkka Mertalan.

Ei voi olla niin, että yksi julkisuus on parempaa kuin toinen julkisuus.
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

suusi kiinni niin vaikutat viisalta.

Äänestä

eivät vaadi pääministerin suhteen virallistamista, nythän hän saattaa elää täysin vapaassa suhteessa, vaikka puolueen kannattajat ovat vanhoillisia ja pääministeri itse on korostanut vain perinteisiä perhekeskeisiä elämänarvoja. Onko tässä mitään ristiriitaa äänestäjien kannalta? Voidaanko pääministerin politiikkaan luottaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


100 % kansasta kirjoitti:

100 % kansasta vaatii, että Matti Vanhanen pitää jatkossa poissa julkisuudesta myös Sirkka Mertalan.

Ei voi olla niin, että yksi julkisuus on parempaa kuin toinen julkisuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu