Tällä palstalla sikiää jostain syystä masokistisia krisseleitä vaikeroimassa kovaa kohtaloaan kaiken ateismin ja muun vauvansyönnin keskellä. Eiköhän olisi parasta ryömiä takaisin sinne kellariin sen geepullon kanssa niihin mieltä lämmittäviin polvirukouksiin (Oi herra sielä, auta minua hädissäs täälä).
Krisselin suunnaton epätoivo
Reiska.
6126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
joka esiintyy Lada-palstalla?
Kun tänne palstalle laittaa ihan oikean elävän todistuksen Jumalan toiminnasta omassa elämässä, juttu lentää pois. Ei yksinkertaisesti sallita puhua asiaa! Ei ihmismieli ja omatunto, sisäinen hiljainen ääni, joka todistaa Jumalan olemassaolosta siedä todistaa Jumalan töistä. Kyllä te tämän sisimmässänne tunnette!
Jumala itse puhuttelee ateistiakin!
niitä ei lasketa todisteiksi yhtään mistään. Muusta kuin tietty sinun hourailuistasi.
Oletko ottanut käyttöön uuden strategian ("Strategialla tarkoitetaan suunnitelmaa, jolla pyritään saavuttamaan tavoiteltu päämäärä", ajattelin että on parasta laittaa sinulle selitys, vaikutat ihmiseltä joka ei välttämättä ymmärrä mikä on "strategia"), pulustrategian, paskot palstalle, ja häivyt saman tien.
Käyn satunnaisesti ystävieni koneilla ja ei ole aikaa vastailla kaikille. Usein kun tulen seuraavan kerran palstalle, viestini ovat jo kadonneet taivaan tuliin. En mahda sille mitään että teidän Kee on tällainen setä, että poistaa juttuni.
mitään, ei ole reagoinut mihinkään pitkiin aikoihin. Minä uskon että sinä itse pyydät poistoa, että saisit pukea marttyyrin-viitan päällesi.