Jumala loi tämän maailman ja samalla vangitsi tähän maailmaan saatanan ja paljon joitakin hirviöitä. En tiedä mitä pitäis ajatella.
Näin kerran
8
478
Vastaukset
- Hilipatipippam
Eipä hätää, jos asian näitkin. Nimittäin, reilut 2000 vuotta luomisen jälkeen Jumala pläjäytti maan päälle vedenpaisumuksen, joka Raamatun mukaan tuhosi kaiken, siis aivan kaiken elämän kokonaan, paitsi Nooan ja hänen arkissaan olleet ihmiset ja eläimet. Eli, koska kaikki muu elämä yksiselitteisesti tuhoutui kokonaan, niin Saatana ja nuo muut hirviöt kaikki tuhoutuivat vedenpaisumuksessa. Niitä ei siis enää ole Raamatun ja kristinuskon mukaan olemassa!
- ...noin viisas...
...että mikä oikeen on elämän tarkoitus?
- ole viisas
...noin viisas... kirjoitti:
...että mikä oikeen on elämän tarkoitus?
Ja kyse oli vaan unesta jota en itsekään ymmärrä.
- ku kerran
ole viisas kirjoitti:
Ja kyse oli vaan unesta jota en itsekään ymmärrä.
tiesit et saatana ja ne jotku örkit hukku. Emmä olis tienny et ne on hukkunu.
Aattelin vaan et tietäsit senki miks me täällä ollaan.
- Yesa
Jeesus tulee sitomaan Saatanan, kunhan ensin maailma saa valita väärän messiaan palvottavakseen.
- ne hirviöt
ja Saatana on vieläkin olemassa samoin helvetti. Kun ei tässä maailmassa muuten olisi näin paljon pahaa ja sairauksia.
- että onkohan
ne hirviöt kirjoitti:
ja Saatana on vieläkin olemassa samoin helvetti. Kun ei tässä maailmassa muuten olisi näin paljon pahaa ja sairauksia.
helvetti fyysinen paikka tuolla yli 500 km maan alla? Ja miljardit ihmiset kituu siellä tälläkin hetkellä? Entä jos ne voisi pelastaa sieltä pois?
- sielläkös.
että onkohan kirjoitti:
helvetti fyysinen paikka tuolla yli 500 km maan alla? Ja miljardit ihmiset kituu siellä tälläkin hetkellä? Entä jos ne voisi pelastaa sieltä pois?
se haades tai manala on?eikös odysseys harharetkillään käynyt siellä,ja elävänä takaisin tuli.kuvaili sitä varjojen valtakunnaksi,mutta oletko lukenut gilgamesh eepoksen,suosittelen joka vanhempi kuin raamattu.engidu myös kävi manalassa kuvaili varjojen maaksi.vedenpaisumus kerrotaan eepoksessa,joka on,ehkä lainattu raamattuun??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724757
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h724634Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112977Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv762883Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222226Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.592015Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska161707- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1121399- 1851298