http://www.uusisuomi.fi/viihde/49789-sydamen-muotoisesta-saaresta-tuli-hitti-google-earthissa-–-katso
katso maailmankartasta. se on sydämenmuotoinen.
katso maailmankartasta. se on sydämenmuotoinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
selässä sydän, mitä muita?
kaikille noille, tietty vasikkaa hankala kuljettaa ja muita isompia sydän eläimiä.
Enkä koskaan.Jaappanilaiset on maalauttanu sydämen vasikkaraukan ottaan:)Tai harjaamalla tummia karvoja valkoisen päälle.Ota noista Erkkikään selevää....
lähinnä nyrkin muotoinen,eihän tuo muistuta kuin jotain pahasti epämuodostunutta sydäntä.
Tehtiin velipojan kanssa traktorilla syrämen muotoinen paskakasa tonne navetan taakse...
Tulukaa kattomaan...5 euroo nenä, naiset ilima...ei näe kooklella ku ammuttiin eilen kaks sateliittia alas...yhteentörmäys??
Buhahahahaahaaaaa!!!
Niin helpottaa.
kun aina nuita lääkkeitä ollaan tuputtamassa.
EI ymmärretä huumoria ollenkaan.
paljo maksaa jos oon mies mut sukupuolenvaihdosleikkaukses käväsemäs kohta
tai maksaako transut sit 2,5 jos miehet maksaa femman mut naiset ei mitään ja olis tulossa miesnainen ?
ovat olleet tehtyinä jo vuosikymmeniä. Nyt vasta asia huomattiin, just joo.
Turun saaristossa on aivan peniksen näköinen saari! Nyt vain joku yrittäjä lanseeraamaan sitä homojen paratiisina...
Mä oon hetero ja tykkään pippeleistä. Kai mäkin pääsen sinne?
jos sulla on paikat kunnossa ja oot muutoin hyvämuotoinen sekä kaunis, voit päästä jonoon.
'
mallinen.
eiköhän sitä jokaisesta asiasta saa ihan minkä vaan kun vääntelee ja kääntelee.
osoitus taas siitä että jollakin sitä elämää ei vaan ole
Naissaari. Jos omaa oikein vilkkaan mielikuvituksen,voi kartalta katsottuna erottaa tuheron ääriviivat.Ja sinne kannattaa mennä käymään vaikka naistenpäivänä,jos ei todellakaan ole parempaa tekemistä.
Nyt kun tuollainenkin on löytynyt ja ihmiset haluavat sinne niin kohtahan sinne alkaa ilmestyä hotelleja, asfalttiteitä ja ties mitä kaikkea, joka vahingoittaa saaren alkuperäistä luontoa. Eläimet siellä saarella ovat eläneet ilman ihmisiä ties kuinka kauan, ja autuaasti kaikista ihmisten paheista tietämättömät eläimet saavat kyllä tuntea sen nahoissaan. Maailmassa on tarpeeksi lomakohteita ja ostareita jo nyt, joten jotkin alueet olisi hyvä jättää sellaisiksi kuin ne ovat.
Mitä jos on sydämenmalliset kasvot :)
häänsä tuolla saarella. niin oon ainaki kuullu.
Tieto:
http://www.people.com/people/article/0,,1150363,00.html
Kuva saaresta:
http://maps.google.fi/maps?f=q&source=s_q&hl=fi&geocode=&q=Tavarua, Fiji&ie=UTF8&ll=-17.858069,177.199216&spn=0.017033,0.033045&t=h&z=16
olin kuullu että sydämen muotosella saarella, ja sitähän se oli, mutta vaan toisella puolen maapalloo x)
Heti kunnon lomakeskus tuonne ja kaikki sydänteeman ympärille. Saarelle voisi pystyttää jonkin sydänmonumentin, josta tulis itessään nähtävyys.
niin, pyhä sydän jota käydään suutelemassa ja sen juurella, rakkauden alttarilla parit yhtyvät palvellakseen suurta sydäntä
ja kaikki lemmenmökit ja majat on kammioita
ja sinne johtavat kadut on laskimoita ja valtimoita.
paikkaa johtaa cupido ja lihava, hikinen ja karvainen vaippapöksy amor joka toivottaa tervetulleiksi parit ampumalla kuminuolia peppuihin
eiköhän saaren pläntti ole ollut tiedossa jo iät ja ajat mutta nyt joku köpsä suomalainenkin sen hokasi.
Mitään paikkaa ei ole löydetty ennenkuin se on yleisesti tiedossa. Eli paikka on "olemassa" vasta silloin, kun sen löytyminen ylittää uutiskynnyksen.
tulee aina viimeiseksi
SYDÄMEN MUOTONEN??? MITENKÖHÄN PÄIN KATOTTUNA??? MUISTUTTAA ENEMMÄNKI EPÄMUODOSTUNUTTA VIHANNESTA TMS..
ole tuon muotoinen. Idiootit.