Safari likööri..mistä vielä saa????

Muistaako kukaan juoneensa tuota huippu herkkua eli safari likööriä. Alkossa ei ole enää valikoimissa. Laivallakaan en ihan nyt äkkiä muista nähneeni. Joskus sain venäjältä rättijärven tax freesta. Nyt olis jo aika saa tuota nammii lisää eli muistaako joku äskettäin jossain nähneensä..laivalla..ym jossakin tax freessä??? ym
42565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ollaan kahtena kesänä tuotu sitä turkista,ihan törkeen hyvää,missään lähempänä en oo sitä nähnyt =(
Maksaa siellä 30 mummoa per pullo

Äänestä

Safari likööri,
meille tytöille se juoma on mähtärä ruskamatkalla.
Onnistuin löytämään Lyypekistä viime syksynä, oli muistaakseni Cittymarkt.
Että sitten vain sakuun safari-matkalle.

Äänestä

Rodokselta tuotiin kesällä maksoi 17€

Äänestä

Keppa et Suppe koohiit koome besänä luppon kitä nöille. Kui jatta koli gyfää! Dinkä neisty gerrone magu et in ölly semmotis nuihkana ekuna. Me hiit puli nukaa! Pukkitii dikke gurde jankka ju teppoke japsi hiit kyntu ät gabbaa bit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jone kirjoitti:

Muistaako kukaan juoneensa tuota huippu herkkua eli safari likööriä. Alkossa ei ole enää valikoimissa. Laivallakaan en ihan nyt äkkiä muista nähneeni. Joskus sain venäjältä rättijärven tax freesta. Nyt olis jo aika saa tuota nammii lisää eli muistaako joku äskettäin jossain nähneensä..laivalla..ym jossakin tax freessä??? ym

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu