Vanhanen ei pysty pitämään edes pöljiä ministereitään missään järjestyksessä, joka viikko vähintään joku sekoilee jotakin.
Eikä edes ota puhutteluun, kunhan lörisee omiaan,
jos sitäkään, on vain jossain kaapissa piilossa hiljaa!
Jäättenmäki oikealle paikalleen.
15
577
Vastaukset
- muutoin...
kuin,että nyt ryhtiä hallitukseen.Meillä ja muualla on meneillään poikkeuksellinen talouskriisi,joka olisi hyvä saada hoidettua ohitse ilman hallitusvastuun vaihtumista.Kansa on enemmistöllä valinnut nykyisen hallituksen!
- jätti täysin
äänestämättä, arvaan että kyseessä olisi miljoona köyhää! Ja ihan alasti, ei edes verkkosukkia
talvipakkasille. Miljoonan joukossa saattoi olla joku Taloustutkimukselta piiloon jäänyt orja.
- Helinä-keiju3
Vaadin korjausliikettä. Vanhasen pistäminen Jäätteenmäen tilalle oli virhe. Jäätteenmäkeähän ei tuomittu mistään.
- ei tarvi,
Matti on hyvä pääministeri, siis Matti pysyköön pääministerinä, hyvä niin!
Mutta tehdään Annelista tuleva presidetti. Anneli olisi siinä hommassa nainen paikallaan!!!! - on tuomittu
jostakin, samaten sika-anttila. Mattillahan on taas ihan ikioma oikeus= oma hovioikeus.
- turhhia käräjiä käyvä
ei tarvi, kirjoitti:
Matti on hyvä pääministeri, siis Matti pysyköön pääministerinä, hyvä niin!
Mutta tehdään Annelista tuleva presidetti. Anneli olisi siinä hommassa nainen paikallaan!!!!ja täysin ministerien "koskemattomuutta" ajava pääministeri on suurpääomalle mainio ja missä
valtiossa PÄÄMINISTERI kieltää puhumasta huonoiten voivasta kansanosasta? Banaanivaltion malli kokoomusvetoisessa AnteeeksiVitsi -SIVISTYSvaltiossa. - paavolle
liikaa että nainen SANELEE paavolle...
- ????
Ei tuomittu, palkittiin!!
- puhui,,
niin totta kuin osasi, mutta ma-matti ei edes yritä osatakkaan.
- Suomen seuraava
tuleva presidetti.
- osaatkin
Suomen seuraava kirjoitti:
tuleva presidetti.
povata rahrahrahaa
- poligarkki
Suomen seuraava kirjoitti:
tuleva presidetti.
Sille pitäisi saada uusi faxi, että se tietäisi, mistä ja milloin sille on tulossa jotain pyytämätöntä tietoa! Ei kai se pressana saisi enempää vahinkoa aikaiseksi, mutta.... Eikö Pertti Virtanen olisi parempi? Tai Tony Halme? Koeta nyt hiukan hillitä mielikuvitustasi! Annelin pitäisi uudelleenkouluttautua vaikka maatalouslomittajaksi!
- luulet
Suomen seuraava kirjoitti:
tuleva presidetti.
On sinulla ollut outo uni! Oletko varma, että olet jo hereillä?
- pääministeriksi
ja M.vanhanen SIPERIAAN.......
- odottaa hetkisen,
presidentin vaalit ovat vasta jo kolmen vuoden kuluttua. Sitten meillä on jälleen naispresidentti. Hyvä Anneli!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964794Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143932Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113830Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1162239Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801356- 1321278
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1651264En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5241118- 531105