Olen jo 15 v ollut ms.
Kävelen liikun tasapaino pitää. Olen ottanut
Agents-musiikin liikelääkkeeksi en tarvitse mieli-ala lääkettäkään. Levy soimaan ja eikun tanssia ja heilumista. Kiikkutuoli on minun "KUNTOSALI" Jep! en tarvitse miljoonilla euroilla rakenettuja halleja.
Vihdoinkin omat-lääkärit ymmärtää minun musiikki lääkkeen.
Äiti olen kahdelle lapselle. Asun yksin en ole yksinäinen. Voikaa kaikki hyvin. Kuunnelkaa ke-to välisenä yönä kahden tunnin toive yö-radiota.
Itseni lempi kappale on Jorma Kääriäisen laulama Hengenahdistusta. Koska en todellaan käytä mitään lääkkeitä. No mitään on liian rohkea. Verenpaine lääkitys, mutta ns.terveilläkin on verenpainetta.
Leikin ajatuksella olen "terveiden" sairautta sairastava. Tarja MS-94
musiikista liike-jamieli-ala "lääke"
3
881
Vastaukset
- hyvä meininki!
eikös se vain ole tärkeintä!!!
mullakin on tapana pogota hyvän musan tahdissa.
ja laps perässä...
se ON hauskaa! - ark_67
hieno asenne! verenpainetauti=kyllä tauti sitä ei terveillä ole.
- jfaöheruihaökjvjah
Mäsä diagnosoitiin itelläni kesällä -12. Selvisin alkuoireistani musiikin voimalla. Aikaisemmin en juurikaan musiikkia kuunnellut, viihdyin hiljaisuudessa. Nyt musiikki on lähestulkoon vallannut elämäni. Se auttaa jaksamaan, lievittää masennusta, helpottaa väsymystä. Jopa pahat päänsäryt kestin sen voimalla ennen diagnoosin saamista. Suosittelen kaikille ja joka vaivaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!922124- 841895
- 491490
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai481446- 1441394
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481334Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441264Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261126Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251054- 1021017