Linnan juhlat..

Mitä mieltä ootte niist?
Mä en oikein diggaa et törsätään rahoja moiseen ku niil rahoil ois parempaaki tekemist..
Paljonkohan niihin oikeest pistetään likoon, ois kiva tietää budjetti..
Veikkaan et aika kaksnaamast meininkii se ilta.. ;)
4527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

todella säälittäviä tyyppejä ovat vain hamppupäät jotka riehuvat linnan edustalla. Kuinka paljon heidän takiaan menee rahaa? 100 poliisia pyhäpäivänä illalla töissä, osa poliiseista tulee Oulusta saakka. Ei kun suolapanoksia haulikko täyteen ja täydet valtuudet poliiseille niin homma on OK

Äänestä

Sven Tuuvaa siellä ei näy!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


NeitiX kirjoitti:

Mitä mieltä ootte niist?
Mä en oikein diggaa et törsätään rahoja moiseen ku niil rahoil ois parempaaki tekemist..
Paljonkohan niihin oikeest pistetään likoon, ois kiva tietää budjetti..
Veikkaan et aika kaksnaamast meininkii se ilta.. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu