halla-Ahon kunniaa
loukattu!
9364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pitäisi olla sitä karismaa, jos meinaa tositoimissa menestyä.
ei tutkintapyyntöjä tee.
hoitaa itse asiat.
Ja tämä tavoite etenee erittäin hyvin, sillä Halla-Ahon suoraselkäinen totuuteen pohjaava politiikka on pakottanut mädättäjät yhä selkeämmin turvautumaan diktatuurivaltiolle ominaisiin toimenpiteisiin toisinajattelijoita kohtaan.
Tähän ei ole ollut tarvetta silloin, kun koko kansa on uskonut (tai ollut uskovinaan) valtiovallan virallista liturgiaa. Tähän ei ole niinkään ollut syynä typeryys, vaan moraalinen laiskuus ja pelkuruus. Moni sotilasjuntta ja vasemmistodiktatuuri maksaisi maltaita kansasta joka olisi yhtä apaattinen kuin suomen kansa on ollut.
Vaan nyt, kun valtion mamuttajapiirien poliittinen liturgia kyseenalaistetaan, ovat hekin joutuneet paljastamaan minkälaiseen kansanhalveksuntaan ja tyrannian henkeen heidänkin aatemaailmansa pohjaa. Siksi saamme nähdä kuinka valtamediassa toisinajattelijoita kuten Halla-Ahoa uutislähetyksissäkin parjataan aivan kuin kysymys olisi aatteellisesta mielipidetekstistä. Mamukriittisiin mielipideteksteihin sensijaan puututaan valtion viskaalienkin toimesta poliisitutkinnoin.
YLE on yksi mamuttajien tärkeimmistä linnakkeista. Kysymys kuuluukin: Vieläkö sinäkin rahoitat mamutus-propagandaa TV-luvan muodossa?
on jo aikapäiviä sitten irtisanottu, toivon että moni muukin ihanaa kotimaataan rakastava hylkää ruotsalaisen Ylen
TV-lupamaksuja, koska Yle ei kykene muuten suoriutumaan sille tulevista sakoista.
Lisää vaan Leif Salmenin kaltaisia hörhöjä ohjelmistoon juontajien ja Hesarin toimittajan tavoin, niin hyvä tulee.
Itselläni on TV-lupa, mutta harvoinpa sitä tulee edes seurattua roskaohjelmien kirjon vuoksi.
Voisihan sitä säästää silläkin tavalla, että heittäisi koko toosan kierrätykseen, vaikkei noita lupatarkastajia edes tarvitse päästää yli kynnyksen Suomen lain mukaan.
ja vaikka päätös oli alkuun vaikea ja koin asiasta syyllisyydentunnetta, on tuo kuuliaisen kansalaisen omatunnon ääni jo aikoja sitten vaihtunut paatuneeksi ääneksi joka kuiskii mielessäni " miksi yleensä milloinkaan tulit maksaneeksi teeveelupasi".
En tiedä, taisin kuulua silloin vielä höynäytettävien tuulipukukansalaisten pehmeään ytimeen? :D
haitalliseksi mamuttajaksi. Vaikkapa kontekstissa:
"Suomalaisten kannalta haitallinen mamuttaja Thors on pitänyt tänään puheen, jossa vaatii lisää ulkomaalaisia suomen sosiaalimarkkinoille..."
Vaikkapa kymmenen uutisissa.
Olisiko Thors hieman "herkkähipiäinen"?
jos tuommosesta jotain saa niin korkeintaa huomautuksen....
Halla-Aho fani.