Ei kiistäminen, mutta kuuluvatko kanit Helsingin luontoon puhumattakann muista etelän tulokaseläimistä?
Ihminen
on eläin?
5118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihminen on eläin mutta eläin ei ole ihminen.
Hirmu jännä.
jo isketään rasisti-kortilla?
:)
http://fi-fi.facebook.com/group.php?gid=48245693442
sitten tuli.
"Ihminen on eläin. Minä olen eläin ja niin olet sinäkin.
Eläimiä ovat kaikki. Valkoihoiset ovat eläimiä, mustaihoiset ovat eläimiä, ja niin ovat keltaihoisetkin.
Meiltä kaikilta löytyvät eläinten perustarpeet. Olemme niin ruumiiltamme kuin henkisestikin eläimiä, joskin ihminen on todistettavasti eläinlajeista älykkäin..."
Ja niin edelleen..
Huomasitkos yhtä pikku seikkaa?
Mikäli todella kirjoitat omissa nimissäsi blogiisi tuollaista, ja mikäli jollakulla on jo olemassaoleva tarve poliittiseen mustamaalaamiseesi. Saanet kutsun poliisilaitokselle vastaamaan yhteen kysymykseen:
Kirjoititko blogiisi "mustaihoiset ovat eläimiä"?
Ei ole merkitystä missä kontekstissa mainintasi alunperin julkaisit, koska ilmeisesti tietynlaisilla ihmisillä ei ole kyvykkyyttä lukea konteksteja ja tulkita ajatuksia niiden taustalta.
Olemme siis jo kuin paitsi Orwellin kirjassa "Maailma vuonna 1984" myös hänen kirjassaan "Eläinten kapina".