Vedonlyönti ammattina?

Kysymysmerkki-esimerkki

Kuinka tavallista on, että joku elättää itsensä vedonlyönnillä? Joskus ulkomaalaisilla foorumeilla lukee, että joku on jättäytynyt pois oravanpyörästä, kun pelit on osuneet. Ja onhan meillä täällä Suomessakin Teppo eli teppo.moi, joka elättää melko pröystäilevän elämäntyylinsä vedoilla. Tietääkö joku muita esimerkkejä?

6

1855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kommentoimaan

      Noinko paljon sua ottaa päähän edellinen viesti? Oisit voinut keksiä edes jotain parempaa. Onhan toi aika noloa sulta eiks niin hei?

    • ekana mieleen

      ja siihen jääkin. onko muita....????.... no tuskimpa.

      • BurgeriTeppo

        Jokos se työpäivä loppu burgerinpaistajana? Teppo busted again!


    • keulakuvia kansalle

      Jos joku teistä pennuista muistaa Rytsölät sillon it huumassa. Oli ferraria ja lamborchinia. Teppo on hieman samanlainen keulakuva vedonlyönnissä menestymisessä, kuin nämä saunalahden veljekset.

    • Tietäjä=)

      vedonlyönnissä parhaat saavat yleensä 106% tuoton sijoituksilleen. Tästä jokainen voi laskea, että panostamalla 100 000 saat keskimäärin 6000 tuottoa (parhaat saavat). Se että löytää pelattavaa 100 000 edestä joka kuukausi on vaikeata.

      Pokerimaailma on ainakin tällä hetkellä helpompi. Pelkällä rb:llä/bonuksilla pääset helpommin kuukausiansioihin.

      www.makerakeback.com

      • Raipe

        RAY, HIPPOS, VEIKKAUS ja PAF


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      66
      4195
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3969
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3482
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2893
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2719
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2522
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2134
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1226
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1157
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      1006
    Aihe