...pääle joskus 2000-luvun alkupuolella Tampereen Ratinan Shellin pihassa, kun hän hyppäsi yllättän auton eteen. Onneksi kerkesin kuitenkin jarruttamaan ja yhteentörmäykseltä vältyttiin. Vaikka Marja Tiura onkin jonkinlainen pahuuden ruummillistuma, niin on häkin silti ihminen. Ei me työläiset riemuita koskaan siitä, jos joku porvari kuolee liikenneonnettomuudessa, kuten Eero Lehti riemuitsee siitä, että joku työläinen jää auton alle.
Meinasin ajaa Marja Tiuran...
Jarruttaja
4100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä tämä kansanedustaja Eero Lehden ilmoitus Eduskunnassamme oli pohjanoteeraus, kaksi demaria päivässä autolla tappaen. Ei tarvitse ihmetellä, että ei se omatunto näytä soimanneen Kimmo Sasiakaan yhden miehen autolla yli ajamisesta, päin vastoin hän näyttää saaneen kokoomuslaisten piirissä tästä tempustaan lisäbonus- ja plussapisteitä.
Pää kiinni köyhät. Tyytykää kohtaloonne kun me kokoomuslaiset olemme parempia ja tärkeämpiä ihmisiä, ei teillä niin väliä ole.
Tässä taas nähdään se kokoomuksen välittäminen.Sama jos joku vaikka demari menee autoonnettomuudessa.Pitäisköhän heidän pyrkiä johonkin hoitoon.Aivan tuommoiset puheet kuulostaa joltakin Hitlerin tai Stalinin politiikalta.Minulla on ollut käsitys, että kaikkein arvokkainta on ihmiselämä, mitä pitäisi suojella.Ei meistä kukaan ole arvokkaampi, kuin toinen.
Pitäähän jo tyhmemmänkin tajuta että yksi eero lehti vastaa yli tuhatta demaria, johan sen näkee vertaamalla verotietojakin!