panna ja ketä seuraavassa jaksossa, veikkauksia?
Kuka mahtaa
11
826
Vastaukset
- ne sarjan
luterilaiset saarnanaiset ja -miehet aloittavat panemisen ja muunkin vapaan seksin, hehän jo työssään puhuvat uskollisuudesta ja puolison kunnioittamisesta, joten se asia ei voine mitenkään kuulua heidän omaan elämmänsä, eli he eivät halua elä niin kuin itse opettaa
- muista...
Olisko vuosi tai kaksi sitten jossain oli keskustelua, ettei Kotikatu ole realistinen sarja, koska seksiä ei harrasteta koskaan.
- Ei paha
Ihme poru nyt onkin noussut Kotikadun seksistä. Mielestäni ei sitä nyt niin paljon ole, eikä mitenkään roisisti esitetty.
- Vissin Tilaus
Ei paha kirjoitti:
Ihme poru nyt onkin noussut Kotikadun seksistä. Mielestäni ei sitä nyt niin paljon ole, eikä mitenkään roisisti esitetty.
Ei enään ole niin paljon seksiä kun Ninni Luotola
poistui sarjasta, vilauttelemasta. - olla vaikka
Ei paha kirjoitti:
Ihme poru nyt onkin noussut Kotikadun seksistä. Mielestäni ei sitä nyt niin paljon ole, eikä mitenkään roisisti esitetty.
kuinka paljon, kunhan sitä ei näytetä! Menevät makuuhuoneeseen ja laittavat oven kiinni. Jokainen saa mielessään kuvitella, mitä tekevät. Kunhan ei vain näytetä. Tulisi halvemmaksikin!
- Oh no!!
Vissin Tilaus kirjoitti:
Ei enään ole niin paljon seksiä kun Ninni Luotola
poistui sarjasta, vilauttelemasta.Vilautteliko Ninni? En huomannut. Vai onko niin, ettei Suomessa kellään saisi olla avara kaula-aukko? Se nyt on kuitenkin nuorten tapa pukeutua. Ei siinä mielestäni ole mitään paheksuttavaa. Vai pitäisikö nuoren naisen napittaa paitansa kurkkuun asti, ettei vain ihoa näy? Ahdasmielistä ajattelua...
- veikkauksia
- Janne Mäkimaa ja Karin Luotola
- Pertti "Perdeperdeperde" Mäkimaa ja Anja
- Onni ja Mauri- roolihan on
aivan selvästi itseään tiedostamattoman homon rooli, mutta kyllä hän saattaa vielä löytää itsensä, eikä silloin enää Onnin seura tule kysymykseen. Onnihan on sitä paitsi jo naimisissa. Siksi sarjaan tarvitaan nuorehko, miehekäs ja roteva miesrooli lisää.
- juonekas
roolihan on kirjoitti:
aivan selvästi itseään tiedostamattoman homon rooli, mutta kyllä hän saattaa vielä löytää itsensä, eikä silloin enää Onnin seura tule kysymykseen. Onnihan on sitä paitsi jo naimisissa. Siksi sarjaan tarvitaan nuorehko, miehekäs ja roteva miesrooli lisää.
No eikös tämä Seijan honkkeli mies kelpaisi Maurizion tyydyttäjäksi? Voisi Perde sitten sitä Seijaa sillai..
- Janne Mäkimaa..
sopisi homoksi niin siinä saataisiin monen tiedossa olevan homopapin identiteetti esiin.
Janne ei ole käsittääkseni oikein löytänyt sopivaa ja pitkäaikaista naista...
Ei ihme jos noin kävis kässärin suhteen..? - tarkistaa Kotikadun
juonekas kirjoitti:
No eikös tämä Seijan honkkeli mies kelpaisi Maurizion tyydyttäjäksi? Voisi Perde sitten sitä Seijaa sillai..
kotisivuilta, että kuka on tämä Seija, jolla on honkkeli mies. Aivan niin Seija on Rantasilan uusi rooli, ja hänen miehensä on todella komea ja vetreä, mutta saattaa olla liian nuori mies jo eläkeikää lähestyvälle Maurille.
Mauri voisi tietenkin ihastua häneen, kun vain pystyisi ensin tunnistamaan tunteensa, mutta silti asia voisi jäädä pelkäksi kaukoihastumiseksi. Ehkä Maurille tarvitaan vähän vanhempi, samalla tavalla myöhäisellä iällä omaan seksuaalisuuteensa heräävä mies, esim. puolimaratoonia treenaava ja eronnut, entinen aviomies, joka voisi houkutella Maurinkin kuntotalkoisiin Töölönlahden ympäri juoksemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2574590Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116- 471109