Mikä Jumala on

koulutukseltaan?

Vaatii aikamoista pätevyyttä luoda maailmankaikkeus kuudessa vuorokaudessa. Pitää olla aika laaja yleissivistys ja ammatillinen pätevyys monelle alalle. Missä Jumala opiskeli ja ketkä häntä opettivat? Mikä oli Jumalan gradun aihe, kun ei vielä ollut mitään?

4

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ***.*.*.*.***

      Ainakin ylimielinen!

      • varmaankin

        mielenkiintoinen persoona.
        Mikäli hän "loi" tämän helkkarin pienen maapallon äärettömään maailmankaikkeuteen ja pisti tänne vilistelemään sellaisia mukavia eläimiä kuin käärmeet, tarantellat, skorpionit, leijonat, siat jne.
        Niin herää kysymys että mitä tässä maailmassa on niin kauhean hienoa että hän otti vielä tehtäväkseen kirjoituttaa 1000 sivun kirjan jossa kehuu itteään ja haukkuu muita.
        Että ihan mielenkiintoista.
        Sitten hän vielä loi ihmisen ns.omaksi kuvakseen ja alkoi ensitöikseen moittia ihmistä että "miten sä tommonen oot".
        Mitenkäs ihminen on niin kauhean "viallinen" hänen mielestään.
        Olisi tehnyt paremman niin ei tarttis valittaa.


    • iskias

      mitään kouluja käynyt mutta senverran fiksu jotta puoliapinoita huijasi tarinoillaan. Ymmäri sen mitä suurempi vale, sen paremmin uppoo. Aivan emävalehtelija, mitään tehny tai luonu.

      Jumalalla oli jakomielitauti, opetti ja opiskeli eri persoonin. Gradun aihe oli mielen hallinta mielettömyyksin.

      • eikö tämä

        maailma todista juuri tuon.
        Tämähän on ihan seinähullu soppa.
        Joten kyllä tekijänkin on täytynyt olla mielenvikainen.
        Ajatteleppa nyt noita kaikkia eläimiä mitä tällä pallolla on.
        Niin eipä ole paljon säteillyt.
        Raamatussahan puhutaan "paratiisista" jonka tämä ns.jumala loi.
        Minua on usein kiinnostanut että mitä eläinlajeja siellä ns.paratiisissa mahtoi olla.
        Nimittäin mikäli siellä oli nämä nykyiset niin siellä oli muutama sata myrkky ja kuristajakäärmettäkin ja leijonia, tarantelloja ja muita hämähäkkejä, alligaattoreita jne.
        Että melkoinen "paratiisi".
        Oliskohan uskovia "linjoilla" vähän selventämään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      180
      13608
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5493
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4940
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      154
      3726
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2853
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1801
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe