Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ertert

      Jos tavoitteena on saada mahdollisimman paljon rahaa, valitsisin B:n. Tosin tuollainen raha on niin pieni, että en tiedä viitsisinkö vaivautua.

      Molekyylit ovat molekyylejä. On aivan sama, missä ne ovat aikaisemmin olleet. Niissä ei kulje mitään haamuja mukana.

    • H3mmo

      Sanoit, että purkissa B on myös hiilidioksidia. Tarkoittaako tämä sitä, että kyseessä on limu, eli juoma on kylläinen hiilihaposta, vai onko molemmissa sama määrä hiilidioksidia? Jos näin on, niin saattaisin maistaa mieluummin purkista B, jos vaikka tulisi joku uusi makuelämys.

      Se missä molekyylit ovat aikaisemmin käyneet ei kiinnosta minua pätkääkään, koska jos se kiinnostaisi, niin minun pitäisi varmaan lopettaa aineen vaihto ympäristön kanssa. Tietenkin nyt nimenomaan oletetaan, että veden ja hiilidioksidin mukana ei ole siirtynyt mehuun mitään skeidaa, eli muita molekyylejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      112
      711
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      551
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      39
      526
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      73
      492
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      41
      485
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      483
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      434
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      40
      408
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      404
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe