vinkapitaali

Ilkassa on vuoro päivin ollu pulustavia juttuja aiheesta mutta seraavan päivän lehessä on ollu polliisin kanta että rikoksia on sattunut
3232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo samaa oon ihmettellyt. Miksi sitä pitää näin "pulustella". Se on jo rikos kun houkuttelee jonkin mukaan sanoi poliisi. Puhumattakaan näistä aikamoisista asioita jota on tunnolla, mitä nyt kirjoittivat Ilkassakin.
Salaisia kokouksia MIKSI?

Onko samat henkilöt asialla kuin oli WGI nyk. aspiritus ? tutkikaa sitäki!

Äänestä
  • Ne rikkahatko sielä puolusteloo kun on tullu petettyä sukulaasia ja ystäviä.

    Yx WGI miäski osti varmahan mersun ittellensä kun oli niin hämärää touhua...
    ei se voi enää kattua silimihin no muusta ny puhumattakaa... se ei ollu kyllä kummee raharikas ku muukkaa vaikka ego on kyllä isoo ja mariaaloo parempien kaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskustelu ihmetyttää kirjoitti:

Ilkassa on vuoro päivin ollu pulustavia juttuja aiheesta mutta seraavan päivän lehessä on ollu polliisin kanta että rikoksia on sattunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu