Ruotsi tuki natseja

3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyvänä miehenä ympäri maapalloa,kaikki sitä kehuivat.
Sodan jälkeen alkoi mustamaalaus.

Äänestä

Kaikki vähänkin kynnelle kykenevät ovat tienneet jo kauan rååtsalaisten vehkeilystä!
"Natsikulta", mitä rååtsissa oli vielä -70 luvulla, luovutettiin sveitsiin vasta silloin koska muut maat painostivat ruotsia siihen...http://wwwc.aftonbladet.se/nyheter/9807/23/telegram/utrikes44.html

Herman Göringillä oli rååtsalainen vaimo, Carin http://www.aftonbladet.se/nyheter/article296232.ab Heillä oli kesämökki rååtsissa, joss he usien olivat.
Pitihän Herkolla olla paikka missä levätä raskaan työn lomassa.

Ruotsin kuningatar Silvia polveutuu Brasilialais- Saksalaisista vanhemmista, ja hänen isänsä oli natsi. Walther Sommerlath ei koskaan luopunut jäsenyydestään natsi puolueeseen. http://www.svd.se/nyheter/inrikes/artikel_58796.svd

Joko Suomessa aletaan heräileen pikkuhiljaa??

Äänestä

http://home.swipnet.se/~w-38797/specarbete/naziguld.htm

"Neutraali" Ruotsi suorastaan loistaa parrasvaloissa

Ei se ole ihme jos swedut ovat isompikokoisia kuin me suomalaiset. 600 vuotta söivät meiltä ruoat, ja ryöstivät maatamme.
Onneksi swedujen historia paljastuu pala palalta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohukohu kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200902159092331_ul.shtml

Pitihän se arvata, voissaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu