Onko kellään näkyä saada lisää hengellisiä radio- ja tv-ohjelmia enemmän valtakunnanverkkoon? Monet ns. marginaaliryhmät ovat aika hyvin edustettuina nykykanavilla verrattuna heidän määrään.
Tosin aika suuri nimilista jonkinlaisen adressin muodossa pitäisi saada aikaiseksi, että esim. TV7 liitettäisiin valtakunnalliseen jakeluun - olisko jokin 40 000 - 50 000 nimeä, joka pitkälle vastaisi selkeästi tunnustavien kristittyjen määrää maassamme.
www.adressit.com voisi olla taho, josta voisi alkaa vai onko tälläinen lista jo kiertämässä...?
Tosin aika suuri nimilista jonkinlaisen adressin muodossa pitäisi saada aikaiseksi, että esim. TV7 liitettäisiin valtakunnalliseen jakeluun - olisko jokin 40 000 - 50 000 nimeä, joka pitkälle vastaisi selkeästi tunnustavien kristittyjen määrää maassamme.
www.adressit.com voisi olla taho, josta voisi alkaa vai onko tälläinen lista jo kiertämässä...?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uskon varjolla pyydetään soittamaan numeroon joka maksaa yli yhdeksän euroa. Arvatkaa, kuinka paljon he keräävät rahaa niillä soitoilla. Autuaita höllökätisiä köyhiä on paljon. Ei rikkaat anna mitään, koska he ovat rikkaita. Jumala hyväksyy vain muuten ne. Mihin rahat menevät? Menevätkö ne saarnaajien hyvinvointiin?
...että ohjelmien lähetys, yleensä tv-toiminta ja ohjelmien teko ja tuottaminen ym maksaa. Siksi esim. yleisradiollekin maksetaan lupamaksuja ja mtv kerää mainoksilla ym rahaa jotta voisi tuottaa ohjelmia.
TV7 käsittääksi pyörii juuri noilla vapaaehtoisilla lahjoilla, siis vapaaehtoisilla, eli pakko ei soittaa. Mitenköhän sinä rahoittaisit kristillisen tv-toiminnan? Kyllä ne TV7 varmaan mielellään ottaa vastaan ideoita jos on hyviä. Pyysit arvaamaan paljonko he keräävät rahaa? enpä osaa arvata, toivottavasti tarpeeksi.
Mitä tässä maailmassa, jossa me toistaiseksi olemme, saa ilmaiseksi siis ilman rahaa tuotettua? Kaikki maksaa ja jos ihmiset istuu kotonaan ja katsoo tv:tä eikö ole loistavaa että sieltä voi nähdä myös uskosta osattomat kristillistä ohjelmaa.
Onko nykyään kaikki niin kiinni rahassa, että kun sitä kerätään Jumalan valtakunnan eri töihin, tulee aina valitusta kuinka jotkut rikastuu! Eletään todella aikoja jolloin uskovat ovat niin kiinni kaikessa maallisessa, että raha aiheuttaa sellaisia reaktioita ettei sitä saa kerätä, koska se on niin synnillistä, ahneutta ja riistoa jne. Eikä edes evankeliumin julistajat saisi enää saada edes palkkaa evankeliumin työstä!
Hävetkää ja tehkää parannus, kaikki ahneet ja rahaan kiinni jääneet uskovat! Siunatkaa niitä jotka jaksaa laittaa ammattitaitonsa ja elämänsä Jumalan valtakunnan työhön ja tukekaa heitä taloudellisesti!
300 euroa kun en ole saanut niitä puhelinlaskujani maksettua, mitä olen soittanut taivaskanavan 7 pyyntöihin. Olen nyt aivan auki. Lapsilla on kova nälkä ja heidän varpaitansa palelee kun ei ole kenkiä.
...että jos joltakin puuttuu viisautta, anokoon sitä Jumalalta, joka antaa kaikille alttiisti ja soimaamatta, niin se hänelle annetaan. (Jaak.1:5)
Viisautta saa myös mitä kannattaa kirjottaa ja mitä ei...