Venäjä liittyy

Natoon, olisi siis sama jos Suomi liittyisi nyt Venäjän kanssa puolustusliittoon. Sellainen on tietenkin mahdotonta koska silloin menettäisimme viimeisenkin "viholliskuvan" ja keinon vaatia puolustusmäärärahojen korotusta.
6191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei toki. Puolustusmäärärahoja täytyisi korottaa, jotta voisimme taata Venäjän turvallisuuden.

Äänestä
  • Venäläisillä ei ole mitään syytä elää maailmassa. Rikoksessa ei ole mitään puolustettavaa. Venäläiset vähenevät jopa 800 000 venäläistä vuodessa. Oikeuslaitos ja sairaalat puuttuvat. NL:n loppu on täynnä degeneroituneita alkoholisteja, jotka varastavat slummeissa toinen toisiltaan. Sadat miljoonat venäläiset on surmattu ja monet ovat paenneet Natomaihin turvaan.

    Lännen business alue, jossa läntisiä hotelleja on varsin suppea. Natomaiden tulee puhdistaa saastunut NL:n loppu jätteistä. Sieltä puuttuu jätehuolto ja vapaat uutiset. Miliisi hyväksikäyttää satoja tuhansia lapsia päivittäin. Vain jäävuorenhuippu näkyy.


    On itsestään selvää kuulua omaan puolustusjärjestöömme Natoon. Meillä on Lännessä hyvä Nato ja sitä me yhdessä kehitämme yhä vahvemmaksi ja nopeammaksi.

    Äänestä

  • Suomi haluaa ja on aina halunnut torjua venäläiset. Ei se ole mihinkään muuttunut. Nyt vain koko maailma haluaa torjua venäläiset rikolliset yhdessä Suomen kanssa.

    Itseasiassa venäläisten rikollisten hävittämisestä on jo tehty sopimus. Kiinalla ja Japanilla on hoidettavana oma osuutensa saatanan poistamisessa, yhdessä rakkaan Etelä-Koreamme kanssa. Kaikki vapaat maat pitävät yhtä.

    Geogian Natojäsenyys kuten Suomenkin on varmuudella sovittu. Ukraina sylkee vainolaisen päälle ihan kuten kaikki puolalaisetkin. NL:n hävittämisen tärkeyttä on pidetty aina selviönä ja tullaan aina pitämään. Meitä natotetaan (ihanaa). Koittaa uusi huomen.

    Maailman ei tarvitse sietää vainolaista, Tavoitteena on hyvä Nato yhdessä. Meitä natotetaan kohti osoitettua päämäärää (maailman rauha). Kekkonen oli Länsimielinen. On hirveän tärkeää vapautua rikollisista. Ne ryöväävät Karjalan laulumaita ja kusevat Leninin patsaan päälle. Ei ole pelkkää huhua mitä siellä tapahtuu. "Sinne pitää mennä" Pääsy Natoon helpottuu koko ajan. Ensi vaalikaudella taivas aukeaa.

    Pitää myös muistaa, että Martti Ahtisaari sai Nobelin rauhanpalkinnon. (Eli pitää liittyä Natoon. Nato on Suomen tärkein tavoite)

    Äänestä

Natomaat eivät vainoa toisiaan. Tässä tapauksessa kuitenkin vainolaisella on pitkä matka Natoon se on täysin rikollinen miehittäjä ja kansojen murhaaja. Korttitalo ehtii hajota ja Putin ehditään ottaa kiinni.

Vainolainen ei pidä koskaan vaaleja. Rikollinen vainoaa oppositiota kiihtyvällä voimalla.

Toimittaja toisensa jälkeen surmataan. KGB lukee Putinin silmissä.

Kaikki muut vapaat maat odottavat jo meitä Natossa. Suomi kuuluu Länteen!

Suomella ei ole mitään estettä liittyä Natoon.

Nato laajenee ja sen pitää laajeta. Suomella on aivan erityinen syy olla Natossa. Nato on hirveän tärkeä vapaiden maiden puolustusjärjestö rikollista venäläistä saatanan valtakuntaa vastaan (hyvä Nato yhdessä).

Rikollinen vainolainen haluaa hajottaa Naton ja estää Suomen pääsemisen Natoon kusettamalla meitä heikoksi.

Vihollinen haluaa, että olisimme heikko kumartaja.

Pitää liittyä Natoon.

Vainolainen menee polvilleen Naton edessä. Nato on Suomen tärkein ravoite. Meillä on yhteiset arvot Naton kanssa. Meillä on USA:ssa YK ja Vapaudenpatsas. USA:n perustuslaki on YK:n ihmisoikeuksien julistus. Nato turvaa täysin itsenäiset ja täysin vapaat maat.

Martti Ahtisaari sai onnittelut kaikilta ihmisltä eli pitää liittyä Natoon. (Nato on erittäin tärkeä)

Äänestä
  • "Natomaat eivät vainoa toisiaan." Nato-maat ovat olleet jopa ajautua sotaan keskenään.

    Olet hauska veikko, Talollinen.

    Äänestä

venäjä häkä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulevaisuudessa kirjoitti:

Natoon, olisi siis sama jos Suomi liittyisi nyt Venäjän kanssa puolustusliittoon. Sellainen on tietenkin mahdotonta koska silloin menettäisimme viimeisenkin "viholliskuvan" ja keinon vaatia puolustusmäärärahojen korotusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu