Keskustan keskustelupalsta kiinni. Siellä meuhasi pari stadilaista ilmeisesti mieleltään häiriytynyttä "skribenttiä" pitkään, joten ei ihme.
Asiallisia avauksia tehneet saivat melkein poikkeuksetta ala-arvoista törkyä vastaukseksi.
Tervetuloa tänne, kaikki asialliset keskustelijat.
Huuhaa-osasto on erikseen.
Asiallisia avauksia tehneet saivat melkein poikkeuksetta ala-arvoista törkyä vastaukseksi.
Tervetuloa tänne, kaikki asialliset keskustelijat.
Huuhaa-osasto on erikseen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kävi samoin kuin Kokoomuksenkin palstan kanssa. Siellä häiriköi muutamia kepulaiseksi itseään väittäviä, joille mitkään keskustelusivujen säännöt tai yleinen netiketti eivät olleet muuta kuin takapuolen pyyhkimiseen tarkoitettua materiaalia. Yksi pahimmista sellaisista oli tuossa viereisessä kokoomus-keskustelussa edelleenkin sontaa heittävä nimimerkki siviilitarkastaja, eräs käytti nimimerkkiä Kerimäki. Eikä myöskään Jorma Laitisen esiintyminen kaikkina aikoina ollut netiketin ja sivujen sääntöjen mukaista. Kaikkia niistä muutamasta häiriköistä en enää nimimerkiltä muista - kukapa p***aa viitsisi mieleensä painaa.
Näyttää siltä, että nämä nettikeskusteluryhmät kokoavat maamme pohjasakan, joiden äly ja käyttäytyminen ovat 15-vuotiaan tasolla.
Varmaan syyttävät minua tästäkin palstansulkemisesta.
Kokoomuksen palstalla mellakoivat pahiten kepulaisiksi esittäytyneet nimimerkit siviilitarkkailija ja Kerimäki.
Tuo edellinen on jatkanut sonnan heittämistä tuossa viereisessä kokoomuskeskustelussa.
Nämä keskusteluryhmät näyttävät keräävän maamme pohjasakkaa kovasti puoleensa. Sääli!
loppuosa:tarkoititko sillä itseäsi?
"miestenmies" NalleW. Kerimäki ja Ratamo myös yhtä tyhjän kanssa.
Oli jo aikakin sulkea kepun keskustelupalsta. Etenkin nimimerkki "Nalle Wanker" oli erikoistunut vastenmielisten tekstien kirjoittamiseen.
Niin sehän oli jo pitkään nähtävissä kun Kokoomus sulki keskustelunsa niin pitkään ei mene kun nämä samat häiriköt saisivat Keskustankin palstan suljettua ja niinhän siinä sitten kävi. Valitettavasti, koska joskus sai sentään kunnonkin keskustelun aikaan kun ei välittänyt näiden huuhaa kirjoittelijoiden jutuista. Mutta onneksi vielä on näitä muita palstoja jäljellä.
Terveisiä vaan ja onnittelut Nallelle, Ratamolle, Jussukalle, Kerimäelle ym. Onnistuitte tavoitteessanne.
Taas keskustan keskustelupalsta
Näin on.
seppo "kerimäki" hietanen ja jorma laitinen georgia pacificin paskapaperitehtaan luuserieläkeläinen pääsivät tavoitteeseensa.