ja niistä kertominen, minulla ei ole televisota ja luojan kiitos siitä! täällä on ihmisiä jotka eivät moista toosaa kotiinsa hanki eivätkä katso!!!!!
Lopettakaa se televisiolinkkien
lähettäminen
17384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ei ole varaa TV lupaan ? Nyt voit katsella meidän linkkien myötä myös telkkaria !
ei siellä ollut mitään jota jäisi kaipaamaan. Varaa olisi tv-lupaan mutta kun en halua viettää loppuelämääni tuijottaen boxia kotini nurkassa.
Oleet Kelmi tullut uskoon kaatselet TV ohjelmia läppäristäsi,kyllä tiedetään teidän METKUNNE!
jumalasta!
Mitäs jos ja kun itse Lusifer astuu mukaan uniissi?
TV2:n lähettämä parin tunnin MAAHANMUUTTOILTA-suurkeskustelu. Sen jälkeen et ihmettele, miksi tänne syntyi juttua, monia ketjuja. Ei ole kyse tv:n tärkeydestä, vaan tuon ASIAN tärkeydestä, joka kissa tänään nostettiin hyvin pöydälle.
ettei tv tuo mitään uutta näkemykseen vaan jauhaa samaa oli asia mikä tahansa. Tvstä tulee ainoastaan paha olo koska se ajaa tiettyä asiaa ja sen huomaa tälläkin palstalla kuinka monet protestoivat tvn sisältöä yrittäen saada äänensä esille. Televisio on nurkkaasi ahdettu propaganda väline viihteen varjolla kuten radio, ei muuta.
kuten maahanmuuttoon otetaan telkkarissa kantaa ?
että siellä puhutaan yleisellä tasolla ja sensuroidaan ja ajetaan tiettyä suunnitelmaa eikä sen tietämiseksi enää tarvitse televisiota jos on kerran nähnyt mitä varten se on. Katsokaa rauhassa vaan ja ihmetelkää kuinka aivojanne pilkotaan ja sitten valittakaa tänne mutta on halvempikin vaihtoehto ja se on elää ilman tvtä.
Moni uskonto kieltää tv:n.. Koska se "aivopesee".. Mitäs, jos sinut on aivopesty luulemaan tv:n ohjelmiston olevan propagandaa?? ;o)
vaan puhdas järki ja kun tvtä katsoessa alkaa oksentamaan on parasta itselleen selvittää tarvitseeko moista nurkkaansa ja vielä maksaa siitä.:)
ja esittää asiat parhainpäin, mutta evät hekään tee nokkosesta ruusua.
ja minun mielipiteeni on että jo riittää. Toki kaikki voivat katsoa joita huvittaa mutta näin teeveettömänä voin sanoa että parempi ilman.
!!!
Kaulankatkomisia ja elävältäpolttamista, eikä mitään näyteltyjä.
Tämän illan keskustelut sieltä normaaleimmasta päästä, mutta joskut aivan hullut liikkeellä.
Eiköhän joku pukkaa sen kuitenkin p2p:llä tai yoytubella jakoon?
Aika syvältä tuo sensuuri?
sarjakuvista kuin tvstäkin. Olen nähnyt tv-keskusteluja eivätkä ne koskaan ole normaaleja, aina jää jälkikäteen vituttamaan miksei tärkeistä asioista puhuttu ja miski tuntuu siltä että mistään puheesta ei ole hyötyä. Kyllä sen huomaa tälläkin palstalla kuinka epätoivoisia ihmiset ovat tvtä katseltuaan kun eivät voi vaikuttaa oikeasti ainakaan sen välityksellä.