Evoluutio toimii
sittenkin?
8371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
västäräkki on yhä edelleen västäräkki
Jaa? Mikäs sen pitäisi kressuressun mielestä olla jotta evoluutio toimisi? Nallepuh?
evoluutiosta, se on vain avaajan oma heikkohermoinen näkemyhs. Kaikki tjoimii luomisesssa annettujen rajojen mukaan, ei siinä sen ihmeempää.
Ei tuo virusjuttu vielä mitenkään todista, että elämä on itse syuntynyt ja muuttunut nykyisiksi elämänmuodoiksi. Mielikuvitusta kaikki sellainen.
"Yllättävä havainto oli se, että ihmisen eri rinovirukset näyttävät vaihtavan dna:ta jyllätessään elimistössä samaan aikaan. Näin kehittyy jatkuvasti uusia virustyyppejä. Jopa pääryhmiä näyttäisi olevan aiemmin tunnettujen kahden sijasta useampia."
Niin, ja kommenttisikin oli vain vastanneen hihhulin heikkomielinen näkemys...
vai mikä se oli,todisti kehityksen kulun"asein".punaiset kielsi jumaluuden ja halusi viedä kansan takaisin viidakkoon.olisiko onnistuessaan kymmenen tuhannen vuoden päästä ollut uusi apinalaji.
Varmaan löytyy jokin muukin tapa kritisoida jumaluutta kuin tuo mainitsemasi? 10 000 vuotta ei olisi luultavasti riittänyt uuden lajin syntyyn; olisi tarvittu pidempi aika ja täydellisempi isolaatio.
mihin hulluuteen tuollainen voi johtaa.