Kotiloita postin kautta?

Voisiko joku kertoa tästä, miten kotiloita
lähetetään postin kautta?

Mihin ne pakataan?

Minkälainen kuljetuspakkaus?

Kiitos, jos joku vaan vastais!
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensin syötetään masut täyteen ja sitten
lopetetaan kastelu ja kotilot menee horrokseen
jolloin ne pakataan turpeen ja pumulin sekaan
pieneen kovaan laatikkoon, (Ei tietoa tarviiko
ilman vaihtua??? Kyllä kai!) Ja sitten vaan
nopeinta tietä postiin ja kotilo maailmalle.

Kannattaa lähettää kotilot kesä aikaan, silloin
ei ole niin kylmä.

Äänestä
  • ... kiva kuin kerroit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kotilo harrastaja kirjoitti:

Voisiko joku kertoa tästä, miten kotiloita
lähetetään postin kautta?

Mihin ne pakataan?

Minkälainen kuljetuspakkaus?

Kiitos, jos joku vaan vastais!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu