Tukita niiden ankurilapsien tänne tulo. Se on BISNESTÄ, jossa käyetään maame lakia häikäilemättömästi hyväksi.
Sanokoon somalialaiset "paskakielet" mitä hyvänsä.Eihän niiden puheesta saa mitään selvää.
Sanokoon somalialaiset "paskakielet" mitä hyvänsä.Eihän niiden puheesta saa mitään selvää.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Alkuperäisen väestön herääminen puolustamaan kotiseutuaan pelastaa aina maan.
Poliitikot saavat pian huutia.
näistä ankkurilapsista on häiriötä paikallisille asukkaille ollut?
Hervantaan kaavaillaan 5-6 hengen ankkurilasten joukkoa (15-17-vuotiaita nuoria miehiä).
He tulisivat asumaan lähikaupan yläkerrassa. Myös linja-autopysäkki on ihan vieressä. Nuorisoa pyörii iltaisin läheisen kioskin kulmilla.
Olenkin erittäin huolissani alueen turvallisuudesta. Tappeluita tulee varmasti, naisten ja nuorien tyttöjen häirintää, sekä pahimmassa tapauksessa raiskauksia.
En haluaisi kärjistää, mutta hehän tulevat sodan jaloista (niin, jos tulevat) ja heidän kulttuuri on naisia kohtaan hyvin erilainen kuin täällä.
Vahtiikohan heitä kukaan? Kuka on vastuussa alueen turvallisuudesta? Minusta meillä on oikeus olla huolissamme!
http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=60141&c=5
82%:lla tamperelaisista on huonoja kokemuksia mamuista, mutta heidän äänensä siirrettiin muihin, päinvastaisiin vaihtoehtoihin, joissa he äänestivätkin sitten olevansa tyhmiä. Saatiin niihinkin sitten ääniä, kun muuten ei saatu.
Mites olisi jos seuraavissa vaaleissa äänestäisit kommunistia ja äänesi siirrettäisiin äärioikeistolaiselle tai päinvastoin?
Näin yle lisää huonoja kokemuksia.
Pitäisikö vähän saneerata?
Pakolaiset ovat myös ihmisiä. He ovat paenneet jotakin, eivät he kevytmielisesti kotimaataan jätä, et jättäisi sinäkään. Meille sopii helposti miljoonia uusia tulijoita, maamme on harvaan asuttua korpea. Meidän on vain taattava riittävät kototuttamisresurssit, siihen valtion pitäisi panostaa satoja miljoonia euroja lisää. Ja etniset kulttuurit tuovat iloa elämäämme!
mutta työvoimareservinä, miksi muuten luulet hallituksen suosivan ei-pakolaismandaatilla tulevia maahanmuuttajia?
Tilaa meillä kyllä on, mutta on myös leipäjonoja.
Yhteiskunnan toimesta kustannettava maahanmuutto on rajoitettava YK:n määrittämiin pakolaisiin. Ei siis työvoimareservien haalimiseen. Sodan jaloissa olevia ihmisiä on autettava heidän lähialueillaan, siihen on kyllä olemassa keinoja, jos halutaan niitä käyttää.
somaliaan, ettei muut Suomalaiset tarvitse kärsiä takiasi?
kaikki nuo !
raha ei tipu taivaasta, vaikka niin luulet.
köyhyysrajan alapuolella. Kyllä minä panostaisin mielummin heihin satoja miljoonia euroja.
Mitä tuosta enää. Surkeaan suuntaan ollaan matkalla, jos Euroopan rajat ovat näin auki.
töihin, monen kansanedustajan koti on vielä siivoamatta...
ole Afrikka, rakas karvapää.
ensi eduskunta vaaleissa äänestetään vain uutta pakolaislakia vastustaneita kansanedustajia. Varmasti tepsii.