Rasismi kohdistuu venäläisiin!

Muunlaista rasismia on Suomessa hyvin vähän.
http://koti.mbnet.fi/fredi/
5192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tänne töihin ! Eli lisää

Äänestä
  • Tuskin teille kukaan on tulossa.

    Äänestä

Se vanhanaikainen ryssittely, mikä on joillekin jäänyt päälle, ei ole mitään rasismia. Jos rasismia on, niin pääasiallinen kohde on paljon etelämpää tulleet.
Meidän terveyskeskuksemme pyörii kohta venäläisin voimin, koska suomalaiset lääkärit vieroksuvat sitoutumista terveyskeskuksiin.
Asun noin sadantuhannen väkiluvun kaupungissa, jossa olen saanut erinomaista palvelua venäläisperäiseltä lääkäriltä.
Kaikki työhöntulevat ovat tervetulleita ja hehän ovat enemmistönä nykyäänkin venäläisistä puhuttaessa.

Äänestä
  • tumma ja pitkä mies" Luitko linkin?

    Äänestä

  • pieni läntti Suomessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eri-mies kirjoitti:

Muunlaista rasismia on Suomessa hyvin vähän.
http://koti.mbnet.fi/fredi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu