Maakonnalle seepiansuomua?!

Niin saako niille antaa seepiansuomua?

Kiitos!
2197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... joskushan täällä on ollut juttua, että saisi
antaa seepiansuomua konnille. Itse käytän joka
tapauksessa Nutrobalia.

Äänestä

Kesällä, kun konna saa paljon auringonvaloa ja
ulkoa ruokaa, olen antanut pelkkää kalkkia
(seepiansuomua) konnalleni.Ja talvisin annan
nutrobalia, josta konna saa D3-vitamiinia (samaa
kuin auringonvalosta),silloin konna tarvitsee
kaikkia aineita joita on Nutrobalissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kilpikonnan omistaja kirjoitti:

Niin saako niille antaa seepiansuomua?

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu