Milloin pitäisi postista tulla se lappu, jolla palautukset voi hakea?
Vastauksista kiitollisena: 187e:n palautuksia odotteleva, jonka tilinumero ei ole verottajan tiedossa.
Vastauksista kiitollisena: 187e:n palautuksia odotteleva, jonka tilinumero ei ole verottajan tiedossa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Alkavat postittaa. Mutta en ole nyt varma. Omat tulee tilille, niin eipä tarvii ihmetellä.
Säikähdin vain, että tuleekohan lappua ollenkaan, kun mieleeni pälähti lapun tulleen viime vuonna jo marraskuussa.
Mutta muistelen, että niiden postitus alkaa vasta pankkimaksatuksen jälkeen. Kyllä se sieltä tulee, älä hättäile! Se on jo ihan kiva palautussumma tuo tuollainen. Hyvä homma! :)
luulisin että näin ois:)
Veronpalautukset ovat nostettavissa pankkitileiltä 4.12.2003. Palautusten maksu postin kautta alkaa noin viikkoa myöhemmin eli 9.12. Palautusten maksu postin kautta jaksottuu usealle päivälle.
Tuli sitten kerralla tarkat tiedot. Kyllä jämpti on näin.
Oih voih.. On se kiva tuo karhu ku antaapi niinki palju anteeks.. Nii palju ettei viitti pahemmi huudel kellee summii.. ;D
*mielettömän tytyväine*