Atlantis

4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Et sitten huomannut kysymysmerkkiä? Käännät huhut valheiksi, eikö totta? Onhan siellä joku yhteisö voinut elää, mutta misi se olisi Atlantis, kun sen on luultu olevan Välimerellä, Santoriinin saarella?

Äänestä
  • missäkin ja NYT olisi kuvaavaa, että se nimensä mukaisesti on ollut ATLANTILLA.

    Äänestä

  • ollut milloin kirjoitti:

    missäkin ja NYT olisi kuvaavaa, että se nimensä mukaisesti on ollut ATLANTILLA.

    Lontoon kieltä, joten kysynkin, kuinka suuri tuo alue on?

    Äänestä

  • en osaa kirjoitti:

    Lontoon kieltä, joten kysynkin, kuinka suuri tuo alue on?

    Jos Google-kartan mittakaavaan on uskominen niin näyttäisi olevan kutakuinkin 130 km
    kokoinen neliö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytynyt! kirjoitti:

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article2255989.ece

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu